Reklama

Miasto pracuje nad otwarciem całodobowego pogotowia ginekologicznego gdzie "nikt nie będzie prawił kazań"

fot. jess lis / freeimages.com

Prezydent chciałby umożliwić poznaniankom permanentną i bezpłatną opiekę ginekologiczną, z której mogłyby one korzystać o dowolnej porze doby i tygodnia.

Pomysł, który znajduje się jeszcze w fazie projektowania, został zaanonsowany przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka na jego oficjalnym facebookowym profilu obietnicą: "W Poznaniu otworzymy gabinet ginekologiczny, w którym każda kobieta zawsze otrzyma profesjonalną pomoc". Prezydent Jaśkowiak, jeszcze w tym samym poście, dodaje: "Gdy potrzebna jest fachowa porada i pomoc, kwestie światopoglądowe powinny zejść na drugi plan. Przygotowujemy projekt 24-godzinnego dyżuru ginekologicznego. Poznaniankom, które z niego skorzystają, nikt nie będzie prawił kazań, tylko udzieli koniecznej pomocy".

Miejskie władze nie potrafią na razie doprecyzować dokładnych zasad funkcjonowania poznańskiego pogotowia ginekologicznego, ale zaznaczają, że biorą na siebie nie tylko koszty jego utworzenia, ale też utrzymywania. "Zasady tego projektu są w opracowaniu, ale założeniem jest bezpłatna pomoc pacjentkom, z utrzymaniem po stronie Miasta" - tak na pytanie jednej z użytkowniczek Facebooka, o szczegóły finansowe, odpowiedział prezydent. Mimo iż pomysł cały czas znajduje się w sferze planów, już wzbudza znaczne ożywienie wśród komentujących. Przeważają pozytywne opinie. Jedna z poznańskich blogerek, nie kryjąc entuzjazmu, stwierdziła nawet na Twitterze, że "Poznańto inny kraj", odnosząc się tym samym do zgoła odmiennych tendencji panujących w pozostałych regionach Polski.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro