Reklama
Reklama

Il Divo zaśpiewają w czerwcu na Ostrowie Tumskim!

fot. Eva Rinaldi / Flickr / Wikipedia
fot. Eva Rinaldi / Flickr / Wikipedia

Znamy już gwiazdy, które uświetnią obchody 1050-lecia poznańskiego biskupstwa. W trakcie jubileuszowego koncertu usłyszymy słynny zespół Il Divo.

Kościół katolicki, a wraz z nim Poznań, świętują w tym roku 1050-lecie poznańskiego biskupstwa, które zostało ustanowione w dwa lata po prawdopodobnym przyjęciu chrztu przez Mieszka I. Jubileusz zainaugurowany został wprawdzie jeszcze na początku grudnia 2017 r., jednak większość z atrakcji związanych z jego obchodami przypada na rok bieżący. Kumulacji zaś spodziewać się możemy tuż na początku lata, 22-24 czerwca.

Jubileusz odbywa się pod hasłem "Poznań. Chrystus i my". Celem towarzyszących mu wydarzeńjest ukazanie natury i misji Kościoła, a także poznanie jego historii i zaangażowanie wiernych w działalność ewangelizacyjną. Organizatorzy postarali się też o zainteresowanie ze strony szerokiej publiczności i zakontraktowali występ słynnej, międzynarodowej grupy Il Divo. Światowej sławy kwartet zagra 22 czerwca, tuż przy Warcie, na olbrzymiej plenerowej scenie. Według wstępnych szacunków w imprezie może wziąć udział nawet kilkanaście tysięcy ludzi.

Il Divo to grupa wokalna utworzona przez producenta muzycznego i jurora programów "American Idol", czy "Britain’s Got Talent" Simona Cowella, do której należy czterech śpiewaków: hiszpański baryton Carlos Marín, tenor Urs Toni Bühler, amerykański tenor David Miller i francuski tenor Sébastien Izambard. Il Divo wykorzystując klasyczne techniki, prezentują popularne piosenki w symfoniczno-operowych interpretacjach.

Ich występ nie będzie jedyną atrakcją wieczoru. Poprzedzi go koncert z udziałem poznańskich artystów, którzy wykonają pieśni poświęcone odzyskaniu niepodległości, a także zwycięskiemu powstaniu wielkopolskiemu. Za podkład muzyczny pod specjalnie zaaranżowane piosenki patriotyczne odpowiadać będzie orkiestra Teatru Muzycznego. Wstęp na imprezę dla szerokiej publiczności będzie bezpłatny. Będzie można jednak zakupić także bilety na numerowane miejsca w bliskim sąsiedztwie sceny w cenie 170 zł (sektor A) i 120 zł (sektor B).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zmieniono stopień ostrzeżenia IMGW w Wielkopolsce!
21℃
14℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro