Reklama
Reklama

Właściciel auta, które wjechało w rodzinę w Skalmierzycach sam zgłosił się na policję. Już usłyszał zarzuty

fot. Kalisz 24 Info
fot. Kalisz 24 Info

Od soboty sprawcy wypadku w Skalmierzycach poszukiwało stu funkcjonariuszy ostrowskiej policji. 55-latek sam zgłosił się na policję, ale przyznał się jedynie do posiadania samochodu.

W wypadku, do którego doszło w sobotę, potrącona została czteroosobowa rodzina, która była wówczas na spacerze. Najpoważniejszych obrażeń doznała 25-letnia kobieta wraz z 18-miesięcznym dzieckiem. Informacje dochodzące z dziecięcego szpitala w Ostrowie Wlkp. są dość optymistyczne. Pomimo urazu głowy, stan dziecka został określony jako dobry. Matka, która trafiła na oddział neurochirurgiczny w Kaliszu, doznała licznych obrażeń, w tym złamań twarzoczaszki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


W sobotę w czteroosobową rodzinę spacerującą w miejscowości Skalmierzyce wjechał nissan qashqai. Jego kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Od soboty, przez cały weekend trwały poszukiwania sprawcy. Po przeprowadzonych czynnościach, ostrowieckim policjantom udało się ustalić tożsamość właściciela samochodu. Zgłosił się na komendę sam w poniedziałek rano. - Zgromadzone przez nas materiały pozwoliły prokuratorowi na postawienie zarzutów podejrzanemu - mówi Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy ostrowskiej policji.

Zatrzymany odmówił składania wyjaśnień, podczas przesłuchania przyznał się jedynie do tego, że jest właścicielem rzeczonego pojazdu. Zostały jemu przedstawione zarzuty. Grozi mu do 4,5 roku więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
83.94 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro