Reklama
Reklama

Od rana fatalna jakość powietrza w Poznaniu

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Pomimo dzisiejszych prognoz dotyczących spodziewanej dobrej jakości powietrza, od rana poziom zanieczyszczenia jest w Poznaniu niepokojący.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania podaje, że stężenie pyłu PM10 w powietrzu w stolicy Wielkopolski utrzyma się dziś w normie, czyli poniżej 50 mikrogramów. Dotychczasowe dane dostarczane przez stacje pomiarowe przy ul. Dąbrowskiego i na Polance nie napawają optymizmem. Gdyby tendencja z godziny 8:00 utrzymała się cały dzień dobowa norma przekroczona zostałaby prawie pięciokrotnie.

Stacja pomiarowa właśnie na ul. Dąbrowskiego o godzinie 8.00 pokazywała godzinowe stężenie pyłu PM10 na poziomie 245 mikrogramów. Od wczesnych godzin porannych sytuacja się pogarsza. Na Polance sytuacja nie jest aż tak dramatyczna, jednak stężenie pyłu na tej stacji także z godziny na godzinę jest coraz wyższe.

Przypominamy, że przy wysokim stężeniu pyłu PM10 odradza się przebywania na zewnątrz przede wszystkim dzieciom, a także seniorom, szczególnie tym, którzy mają problemy z układem oddechowym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
14.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro