Reklama

Nie ma chętnych na budowę oświetlenia przy Wartostradzie

fot. Włodzimierz  Hoppel
fot. Włodzimierz Hoppel

Przetarg trzeba było unieważnić.

Przetarg na budowę systemu monitoringu wizyjnego i oświetlenia wzdłuż odcinka Wartostrady ciągnącego się od mostu Królowej Jadwigi do mostu Bolesława Chrobrego po zachodniej stronie Warty ogłoszono na początku marca. W ramach prac wykonawca miał utworzyć sieć zasilającą lampy oraz sieć światłowodową, a także przebudować fragment trasy rowerowej i zorganizować objazdy czy drogi tymczasowe.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W piątek minął termin zgłaszania ofert od zainteresowanych firm i okazało się, że do Poznańskich Inwestycji Miejskich nie wpłynęła choćby jedna oferta. Miasto jednak nie wycofuje się ze swoich planów. Z pewnością ogłoszony zostanie kolejny przetarg.

Inwestycja ma zostać podzielona na etapy. Zgodnie z dokumentacją przetargową, oświetlenie i monitoring najpierw pojawią się na odcinku między mostami Królowej Jadwigi i Świętego Rocha. Drugi etap, obejmujący odcinek od mostu Świętego Rocha do mostu Chrobrego ma potrwać nieco dłużej niż pierwszy. Pierwotnie planowano, że całość ma się zakończyć do 31 października, ale ze względu na brak ofert w pierwszym przetargu może się to zmienić.

Przypomnijmy, że w drugiej połowie roku powstanie kolejny fragment Wartostrady - od mostu Królowej Jadwigi do Czartorii, na nadwarciańskich łąkach. - Rowerzyści będą mogli wybrać czy chcą jechać drogą wzdłuż murów gazowni i tzw. kontenerów, czy też niżej i bliżej rzeki - wyjaśniało w styczniu biuro prasowe Urzędu Miasta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.06 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro