Reklama
Reklama

RCP1: efektowna wygrana Szymańskiego

fot. Jacek Molski

Patryk Szymański zwyciężył w walce wieczór gali RCP 1, która odbyła się w hali UAM na Morasku.

Zawodnik z Konina mierzył się w ringu z Robsonem Assisem. Brazylijczyk miał być dla Polaka trudnym rywalem, ale Szymański nie dał mu większych szans i już w drugiej rundzie posłał przeciwnika na deski, a kilka chwil później sędzia przerwał pojedynek.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wygrana przez TKO była dla niespełna 25-letniego Szymańskiego 19. triumfem w zawodowych ringach. Rywalizujący w wadze junior średniej zawodnik zachował miano niepokonanego.

Swoje walki wygrali również Kamil Gardzielik (pokonał Gruzina Giorgija Jincharadze), Aleksander Strecki (zawodnik Boks Poznań Profi Team odprawił Rusłana Rodziwicza), Ewelina Pękalska i Dorota Norek (dla obu zawodniczek poznańskiej drużyny był to debiut w zawodowych ringach).

Z kolei w K-1 Łukasz Szulc (Shootboxer - Klub Sportów Walki Mosina) zdobył tytuł Mistrza Świata WFMC, pokonując Atillę Koncza.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro