Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1028 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznań: są mandaty za spalanie odpadów

j
sobota, 17.03.2018 r.
godz. 16.45
j | sobota, 17.03.2018 r., godz. 16.45
Poznań: są mandaty za spalanie odpadów
fot. Straż Miejska Poznań

Strażnicy Eko Patrolu interweniowali w sprawie zadymienia okolic ul. Stolarskiej i ul. Borówki.

Strażnicy miejscy , którzy przybyli we wskazane miejsca usłyszeli między innymi o porządkach w pomieszczeniach gospodarczych, czy ogrzewaniu się pracowników wykonujących swoje obowiązki na zewnątrz. Tłumaczenia nie pomogły i posypały się mandaty.

Przy ul. Borówki pracownik gospodarczy zarządził porządkowanie pomieszczeń a wszystkie odpady kazał spalić w ognisku. Gęsty, czarny dym, jaki unosił się nad okolicznymi budynkami powstał w wyniku spalania mebli tapicerowanych, izolacji lodówek, opon i wielu innych odpadów plastikowych. Po interwencji strażnika ogień nie tylko zagaszono, ale dokładnie sprzątnięto miejsce spalania. Pozostałe odpady zostaną przekazane do PSZOK – relacjonują strażnicy miejscy.

Strażnicy z Eko Patrolu interweniowali też w podobnej sprawie przy ul. Stolarskiej. Okazało się, że na terenie jednej nieruchomości, gdzie prowadzony był remont elewacji budynku i sprzątanie ogrodu stała metalowa beczka, w której spalane były kawałki płyt wiórowych oraz opakowania foliowe. Kierownik brygady tłumaczył strażnikowi miejskiemu, że „jest zimno, a przy pracy trzeba się ogrzać”. Ogień ugaszono a odpady przekazano do PSZOK. W obu przypadkach sprawcy ukarani zostali mandatami.

Reklama