Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Poznań: manifestowali przeciwko rasizmowi i faszyzmowi

j
sobota, 17.03.2018 r.
godz. 13.30
j | sobota, 17.03.2018 r., godz. 13.30
Poznań: manifestowali przeciwko rasizmowi i faszyzmowi
fot. Maciej Kopiński

Manifestacja rozpoczęła się o godzinie 13:00 przy „Starym Marychu”.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Manifestacja łączy się z obchodzonym na całym świecie 21. marca Międzynarodowym Dniem Walki z Dyskryminacją Rasową. W Polsce podobne demonstracje odbywać się będą też w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Olsztynie, Katowicach i Gdańsku.

Wszystkie najgorsze cechy – ksenofobia, nietolerancja, antysemityzm, poczucie wyższości wynikające z nacjonalizmu – zaczynają się znów odradzać w życiu naszego kraju – informowali organizatorzy manifestacji. W naszym mieście i okolicy mieszka i pracuje wiele tysięcy osób z różnych krajów, m.in., kilkadziesiąt tysięcy osób z Ukrainy. Pracując ciężko, by zaspokoić własne potrzeby materialne, pracują jednocześnie   na rzecz nas wszystkich, nas poznanianek i poznaniaków. Jesteśmy wspólnotą, jesteśmy jednym organizmem, chcemy, aby każdy, kto przyjeżdża do nas, kto chce z nami i u nas mieszkać, żyć, pracować, uczyć się, czuł się tu bezpiecznie, by nie spotykał się z ksenofobią, chamstwem, poniżaniem. Pokażmy, że Poznań jest miejscem wolnym od nacjonalizmu – dodali.

Manifestacja w Poznaniu rozpoczęła się o godzinie 13:00 przy „Starym Marychu”. Po jej zakończeniu organizatorzy - Porozumienie Poznań Wolny od Nacjonalizmu – zapraszają wszystkich chętnych do wspólnego zapalenia zniczy pod pomnikiem upamiętniającym ofiary obozu pracy dla Żydów przy ul. Królowej Jadwigi. To ważne, bo  bardzo wielu z nas zapomina bądź nie wie, że w okresie okupacji niemieckiej tysiące Polaków narodowości żydowskiej zmuszonych było przez okupanta do pracy niewolniczej na terenie Poznania i w jego okolicach – zachęcają organizatorzy.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama