Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 17
Reklama

Służba Ochrony Państwa kupuje nowe limuzyny. Na liście między innymi autonomiczne Audi

BS
sobota, 17.03.2018 r.
godz. 11.32
BS | sobota, 17.03.2018 r., godz. 11.32
Służba Ochrony Państwa kupuje nowe limuzyny. Na liście między innymi autonomiczne Audi
fot. FRIEDEMANN VOGEL/PAP/EPA

Służba Ochrony Państwa powstała jako następca Biura Ochrony Rządu i zajmuje się ochroną najważniejszych osób w państwie. W tym roku SOP planuje zakup pięciu limuzyn klasy F.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
26°C 1018 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
29°C 1017 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Ponad 2 mln złotych zamierza przeznaczyć w 2018 roku SOP na zakup nowych limuzyn dla najważniejszych osób w państwie. Za tę kwotę zaplanowano zakup pięciu nowych limuzyn klasy F - Zastąpią w służbie modele, których naprawa nie jest już opłacalna ze względu na wyeksploatowanie i duże przebiegi - wyjaśnia w rozmowie z Dziennikiem. Gazetą Prawną przedstawiciel SOP. 

Auta zostaną nabyte w drodze przetargu nieograniczonego, a gazeta wylicza, że lista potencjalnych dostawców jest krótka, a najciekawsze pojazdy oferują niemieccy producenci. Prawdopodobnie BMW zaoferuje najnowszy model serii 7, Mercedes swoja klasę S, a czarnym koniem może być najnowszy model Audi A8. Samochód oferuje kierowcy ponad 40 systemów wsparcia i jest pierwszym seryjnie produkowanym samochodem z międzynarodowymi standardami automatycznego prowadzenia poziomu 3. Oznacza to, że samochód może przejąć sterowanie na autostradach lub drogach szybkiego ruchu o dwóch przeciwległych pasach ruchu, które oddzielone są barierami. Prędkość pojazdu jest wówczas ograniczona do 60 km/h.

Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na zakup nowych pojazdów.

Reklama