Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Karuzela znów na pl. Wolności. Rozpoczął się Jarmark Wielkanocny

j
sobota, 17.03.2018 r.
godz. 14.30
j | sobota, 17.03.2018 r., godz. 14.30
Karuzela znów na pl. Wolności. Rozpoczął się Jarmark Wielkanocny
fot. Maciej Kopiński

W sobotę w Poznaniu rozpoczął się tradycyjny Jarmark Wielkanocny. Zakończy się przed świętami i będzie można na nim kupić m.in. wędliny, sery, pisanki i palmy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1028 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W tym roku Jarmark Wielkanocny odbywać się będzie w nowej lokalizacji – nie jak w latach ubiegłych na Starym Rynku, a na placu Wolności.Mając na uwadze, jaka frekwencją cieszyło się to miejsce podczas Betlejem Poznańskiego, jesteśmy przekonani, że to dobra lokalizacja. Przestrzeń placu umożliwiła zapewnienie poznaniakom dodatkowych atrakcji - mówi Patryk Pawełczak, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta. Zapraszam wszystkich serdecznie do wzięcia udziału w zbliżającym się wydarzeniu. Program i oferta handlowa tegorocznego Jarmarku Wielkanocnego jest bardzo bogata. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje.

Oficjalnie Jarmark rozpoczął się w sobotę o godzinie 13:00. Swoje wyroby oferować będzie 37 wystawców - zarówno polskich, jak i zagranicznych. Na straganach, które zostaną ustawione na płycie Starego Rynku, będzie można kupić m.in. wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne - pisanki czy wielkanocne palmy oraz przysmaki - wędliny, sery czy słodycze. Chcemy, by było świątecznie i radośnie. Gości jarmarku witać będą piękne, kolorowe zające. Pomyśleliśmy też o bogatej ofercie dla dzieci. Na placu Wolności staną dwie karuzele: samoloty i karuzela w stylu weneckim oraz kolejka "kaczuszki" dla najmłodszych. Od poniedziałku do czwartku, od 14 do 16 będzie można z nich korzystać bezpłatnie - zapowiada Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska. Natomiast w pozostałe dni tygodnia za skorzystanie z karuzeli trzeba będzie zapłacić 8 zł.

Podczas trwania Jarmarku odbywać się tez będą liczne atrakcje. Lokalizacja jarmarku na placu Wolności dała nam więcej przestrzeni, a co za tym idzie więcej możliwości - przyznaje Anna Dorna z Fundacji Flow Art.  Interesującym wydarzeniem będzie np. Moto Zajączek, czyli wielkanocna parada motocykli. Utworzyliśmy też strefę dziecięcą, w której animatorzy, w każdy weekend będą prowadzić dla najmłodszych wiosenno-świąteczne animacje i warsztaty, m. in. wyplatania wiklinowych koszyczków i malowania gigantycznych pisanek – dodaje Dorna.

W drugi weekend jarmarku na placu Wolności pojawi się prawdziwa jurta mongolska, w której będzie można zapoznać się z techniką powstawania ozdób i drobnych narzędzi z kamienia, kości, rogu itp. Mieszkańcy jurty przygotują pokaz farbowania, przędzenia i tkania z wełny. Dzieci będą mogły posłuchać baśni i legend - dodaje Iwona Rafińska.

Jarmark Wielkanocny zakończy się 25 marca.

Reklama