Reklama
Reklama

Tragedia pod Jarocinem: lekarze walczą o życie noworodka, który urodził się tuż po ataku nożownika

Matka chłopczyka wciąż w śpiączce farmakologicznej przebywa w szpitalu w Jarocinie.

Noworodek - jak podkreślają lekarze ze Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim jest w bardzo poważnym stanie. Po ranie kłutej przeszło też operację. To jest walka o przeżycie tego noworodka, o ustabilizowanie jego krążenia i oddychania - mówi Katarzyna Bierła, ordynator Oddziału Neonatologicznego Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Noworodek przeżył głębokie niedotlenienie spowodowane zaburzeniami krążenia matczyno-płodowego spowodowanego urazem u matki - dodaje.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Chłopiec urodził się już po ataku nożownika wówczas lekarze podjęli decyzję o cesarskim cięciu. Na bloku operacyjnym zostało przeprowadzone cesarskie cięcie - urodził się chłopiec - mówi Leszek Mazurek, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie .

W szpitalu w Jarocinie przebywa jego 25 letnia matka. Jest wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną. Stan jej jest stabilny, można powiedzieć, że dobry - mówi Włodzimierz Budzyński, dyrektor medyczny szpitala w Jarocinie. Jak zapewniają lekarze poprawia się stan 22- letniej siostry kobiety. Miała ranę cięta obu policzków, klatki piersiowej. Nie były to rany głębokie, kłute. Ona jest w stanie fizycznym dobrym - dodaje Budzyński.

Przypomnijmy. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. 22 letni Eryk J. - były partner kobiety, która była w dziewiątym miesiącu ciąży miał wejść do jednorodzinnego domu. Gdzie miał zamordować 59 -letnie małżeństwo i ciężko ranić dwie siostry. Mężczyzna usłyszał już zarzuty - dwa dotyczące morderstwa, dwa kolejne dotyczące usiłowania zabójstwa. 22-latek przyznał się do winy. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Tutaj prokurator wziął pod uwagę działanie w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie w związku z tym ta najniższa kara przewidywana to 12 lat, a kara najwyższa nawet dożywotniego więzienia - mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska z policji w Jarocinie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro