Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
28 18
Reklama

Tragedia pod Jarocinem: lekarze walczą o życie noworodka, który urodził się tuż po ataku nożownika

j
piątek, 16.03.2018 r.
godz. 22.30
j | piątek, 16.03.2018 r., godz. 22.30
Tragedia pod Jarocinem: lekarze walczą o życie noworodka, który urodził się tuż po ataku nożownika

Matka chłopczyka wciąż w śpiączce farmakologicznej przebywa w szpitalu w Jarocinie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
28°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
25°C 1017 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Noworodek - jak podkreślają lekarze ze Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim jest w bardzo poważnym stanie. Po ranie kłutej przeszło też operację. To jest walka o przeżycie tego noworodka, o ustabilizowanie jego krążenia i oddychania – mówi Katarzyna Bierła, ordynator Oddziału Neonatologicznego Szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Noworodek przeżył głębokie niedotlenienie spowodowane zaburzeniami krążenia matczyno-płodowego spowodowanego urazem u matki – dodaje.

Chłopiec urodził się już po ataku nożownika wówczas lekarze podjęli decyzję o cesarskim cięciu. Na bloku operacyjnym zostało przeprowadzone cesarskie cięcie – urodził się chłopiec – mówi Leszek Mazurek, prezes Szpitala Powiatowego w Jarocinie .

W szpitalu w Jarocinie przebywa jego 25 letnia matka. Jest wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną. Stan jej jest stabilny, można powiedzieć, że dobry – mówi Włodzimierz Budzyński, dyrektor medyczny szpitala w Jarocinie. Jak zapewniają lekarze poprawia się stan 22- letniej siostry kobiety. Miała ranę cięta obu policzków, klatki piersiowej. Nie były to rany głębokie, kłute. Ona jest w stanie fizycznym dobrym – dodaje Budzyński.

Przypomnijmy. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek. 22 letni Eryk J. - były partner kobiety, która była w dziewiątym miesiącu ciąży miał wejść do jednorodzinnego domu. Gdzie miał zamordować 59 -letnie małżeństwo i ciężko ranić dwie siostry. Mężczyzna usłyszał już zarzuty - dwa dotyczące morderstwa, dwa kolejne dotyczące usiłowania zabójstwa. 22-latek przyznał się do winy. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Tutaj prokurator wziął pod uwagę działanie w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie w związku z tym ta najniższa kara przewidywana to 12 lat, a kara najwyższa nawet dożywotniego więzienia – mówi mł. asp. Agnieszka Zaworska z policji w Jarocinie.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama