Reklama
Reklama

Rozpoczęła się przebudowa targowiska Świt

fot. Demiurg / UMP

Na targowisku na Świcie staną między innymi nowe pawilony handlowe i nowe stragany.. Wyznaczone zostaną też miejsca parkingowe, zamontowany zostanie monitoring i posadzona będzie zieleń.

Rozpoczęła się gruntowna przebudowa i modernizacja targowiska Świt. To inwestycja ważna nie tylko dla kupców, ale i mieszkańców, którzy w ciągu najbliższych kilku miesięcy zyskają zupełnie nową przestrzeń. Prace postępują - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Jak już wcześniej informowaliśmy przebudową targowiska na Świcie zajmie się poznańska firma Demiurg. Inwestycja została podzielona na dwa etapy - tak, by kupcy mogli tam przez cały czas funkcjonować i sprzedawać swoje towary - tłumaczy Bartosz Kaczmarek z firmy Demiurg. Prefabrykowane są już także stragany i pawilony handlowe z konstrukcji stalowej. Gdy będą gotowe, zostaną zamontowane na terenie targowiska - dodaje.

Po przebudowie na targowisku powstaną pawilony handlowe oraz nowe stragany Przebudowana zostanie infrastruktura - podziemna i naziemna. Zamontowany zostanie też monitoring. Inwestycja pochłonie około 3 mln złotych, a wszystkie prace mają potrwać mniej więcej 3 miesiące. Oznacza to, że z odnowionego targowiska będzie można korzystać już latem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro