Reklama
Reklama

Rozpoczęła się przebudowa targowiska Świt

fot. Demiurg / UMP

Na targowisku na Świcie staną między innymi nowe pawilony handlowe i nowe stragany.. Wyznaczone zostaną też miejsca parkingowe, zamontowany zostanie monitoring i posadzona będzie zieleń.

Rozpoczęła się gruntowna przebudowa i modernizacja targowiska Świt. To inwestycja ważna nie tylko dla kupców, ale i mieszkańców, którzy w ciągu najbliższych kilku miesięcy zyskają zupełnie nową przestrzeń. Prace postępują - mówi Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Jak już wcześniej informowaliśmy przebudową targowiska na Świcie zajmie się poznańska firma Demiurg. Inwestycja została podzielona na dwa etapy - tak, by kupcy mogli tam przez cały czas funkcjonować i sprzedawać swoje towary - tłumaczy Bartosz Kaczmarek z firmy Demiurg. Prefabrykowane są już także stragany i pawilony handlowe z konstrukcji stalowej. Gdy będą gotowe, zostaną zamontowane na terenie targowiska - dodaje.

Po przebudowie na targowisku powstaną pawilony handlowe oraz nowe stragany Przebudowana zostanie infrastruktura - podziemna i naziemna. Zamontowany zostanie też monitoring. Inwestycja pochłonie około 3 mln złotych, a wszystkie prace mają potrwać mniej więcej 3 miesiące. Oznacza to, że z odnowionego targowiska będzie można korzystać już latem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogodowa chwila wytchnienia przed upałami
21℃
17℃
Poziom opadów:
16.1 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro