Reklama
Reklama

Podopieczny poznańskiego Stowarzyszenia “Start" brązowym medalistą paraolimpiady!

fot. Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne \"Start\" w Poznaniu / Facebook
fot. Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne \"Start\" w Poznaniu / Facebook

Igor Sikorski zdobył brązowy medal w gigancie podczas XII Igrzysk Paraolimpijskich w Pjongczang w Korei. W rehabilitacji naszego paraolimpijczyka i umożliwieniu mu sportowej kariery mocno zasłużyło się Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start" w Poznaniu.

Medal Igora Sikorskiego jest największym sukcesem w historii polskiego monoskiingu, czyli dyscypliny narciarstwa alpejskiego polegającej na jeżdżeniu na jednej narcie, uprawianej w Polsce od 1992 r. To także pierwszy medal w narciarstwie alpejskim niepełnosprawnych ruchowo od 1988 r., czyli Igrzysk Paraolimpijskich w Innsbrucku. I pierwszy medal na tegorocznej paraolimpiadzie.

Igor Sikorski musiał czuć dużą presję, poprzednie starty w Pjongczangu nie zakończyły się dla niego pomyślnie - w zjeździe był zaledwie 15, konkursu w kombinacji nie ukończył. Po dojechaniu na metę z trzecim wynikiem w gigancie Sikorski nie krył radości. - Cieszę się, że mogłem to zrobić dla nich, dla naszego kraju, dla wszystkich, którzy nas wspierają, którzy są ze mną. To również jest wasz sukces. Dziękuję - mówił rozentuzjazmowany medalista.

Podziękowania Sikorskiego skierowane były w dużej mierze także w kierunku poznańskiego Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne "Start", które znacząco pomogło w rozwoju jego kariery. Jak pisze na swojej stronie świeżo upieczony brązowy medalista: "Dzięki Stowarzyszeniu Sportowemu "Start" Poznań i kolegom z Kadry Narodowej miałem okazję jeździć z najlepszymi narciarzami w kraju."

Poznańskie Stowarzyszenie "Start" jest najstarszą organizacją sportu paraolimpijskiego. Organizacja będąca bezpośrednią kontynuacją tradycji poznańskiej "Startowskiej" (powstałej w 1961 r.) zajmuje się rehabilitacją i aktywizacją osób niepełnosprawnych ruchowo.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
2.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro