Reklama
Reklama

Nowy park miejski na Wzgórzu Św. Wojciecha?

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Jak informuje Głos Wielkopolski jest szansa na to, by odzyskać dla miasta od dawna zamknięty dla mieszkańców teren, znajdujący się na Wzgórzu Św. Wojciech. Według planów zagospodarowania przestrzennego zostanie na nim wydzielony nowy miejski park.

Nowe zielone miejsce w samym środku miasta, w którym można będzie odpocząć i spędzić czas wolny, ma powstać pomiędzy klasztorem, lodowiskiem Bogdanka, Starą Rzeźnią, Akwawitem i zabudowaniami znajdującymi się przy ul. Podgórze. To właśnie od Podgórza można będzie wejść do parku i dlatego jednym z kluczowych aspektów, które mogą zdecydować o dalszych jego losach, jest zgoda tamtejszej wspólnoty mieszkaniowej. Miasto, żeby zapewnić odwiedzającym możliwość wejścia do parku, zmuszone jest do wykupienia od wspólnoty działki o powierzchni 30 m², ewentualnie postarać się ustanowienie służebności na tym terenie.

Jak dotąd, stanowisko przedstawicieli wspólnoty względem założenia parku jest pozytywne, jednak zwracają oni uwagę na pewne niedogodności wynikające z ukształtowania terenu, które mogą utrudnić poprowadzenie ścieżki do przyszłego parku.

Miasto ma nadzieję, że uda się przezwyciężyć wszystkie przeciwności i zaprasza do wspólnych prac nad tworzeniem parku także deweloperów związanych z inwestycjami mieszkaniowymi planowanymi w pobliżu, argumentując, że sąsiedztwo parku może być atutem dla przyszłych mieszkańców.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro