Reklama
Reklama

Ławica chwali się świetnymi wynikami z lutego

fot. Sebastian Czopik
fot. Sebastian Czopik

W stosunku do lutego 2017 roku lotnisko zanotowało 31% wzrost.

Dane, którymi przedstawiciele lotniska dzielą się na Facebooku, wskazują na koniunkturę sprzyjającą rozwojowi sektora podniebnych podróży. Jak się okazuje, całkowita liczba pasażerów, którzy skorzystali z usług portu lotniczego na Ławicy wynosi 129 176 osób, co oznacza 31% wzrost względem tego samego miesiąca w zeszłym roku.

Najbardziej pokaźny wzrost lotnisko zawdzięcza lotom czarterowym - w tej kategorii na ławicy odnotowano o 127% pasażerów więcej, co przekłada się na liczbę 12 909. Najwięcej klientów Ławicy korzysta z kolei z tanich lotów. W lutym tego roku na poznańskim lotnisku było ich aż 81 924, co oznacza 25% wzrostu. Podobny rozwój dotyczy kategorii lotów tradycyjnych - tutaj zanotowano 28% wzrost, czyli 33 953 pasażerów.

Najpopularniejszymi kierunkami wybieranymi przez podróżujących z poznańskiego lotniska są Warszawa, Frankfurt, Monachium - w kategorii rejsów tradycyjnych. Jeśli chodzi o tanie loty, najczęściej wybieraną destynacją są dwa londyńskie lotniska - Luton i Stansted. Z kolei miejsca najchętniej odwiedzane czarterem startującym z Poznania to Hurghada, Las Palmas i Teneryfa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro