Reklama
Reklama

49-letni mężczyzna zaproponował seks czternastolatce. Wpadł w ręce policji

49-letniego mężczyznę, który umówił się w celu seksualnym z czternastoletnią dziewczynką, zatrzymali policjanci z Wolsztyna. Do zatrzymania doszło dzięki prowokacji internauty.

Mężczyzna, który zorganizował prowokację, pojawił się na wolsztyńskiej komendzie w poniedziałek przed południem - Zgłaszający poinformował, że na jednym z portali internetowych, podając się za 14-letnią dziewczynkę nawiązał kontakt z mężczyzną, który zaproponował mu spotkanie w celach seksualnych. Podczas czatu podający się za nastolatkę wolsztynianin oraz jego rozmówca ustalili miejsce spotkania oraz szczegóły umożliwiające im wzajemne rozpoznanie się. Do schadzki miało dojść na ul. Żeromskiego w Wolsztynie - relacjonuje Wojciech Adamczyk z miejscowej policji.

Na miejsce spotkania skierowano policjantów, którzy szybko zidentyfikowali auto sprawcy -Mężczyzna kilkukrotnie pojawił się w umówionym miejscu, a następnie odjechał w kierunku centrum miasta. Policjanci zatrzymali go po chwili na ul. Przemysłowej. Podczas legitymowania ustalono, że to 49-letni mieszkaniec gminy Przemęt. W samochodzie, którym jechał znaleziono między prezerwatywy oraz kilka opakowań środków wspomagających potencję. Podczas wstępnej rozmowy mężczyzna przyznał, że nawiązał kontakt z nieznaną mu nastolatką. Równocześnie próbował przekonać policjantów, że planowanego spotkania nie traktował poważnie. Policjanci dysponując zapisem propozycji seksualnych złożonych przez mężczyznę nie dali wiary w jego wyjaśnienia i zdecydowali o jego zatrzymaniu - dodaje Adamczyk.

Mężczyzna trafił do aresztu, a dzień później został przesłuchany. W trakcie prowadzonych działań policjanci zabezpieczyli urządzenia elektroniczne należące do mężczyzny; kilka telefonów, tablet i komputery. Prokurator zadecydował o objęciu mężczyzny dozorem policyjnym, a za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
15.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro