Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

O krok od tragedii na przejściu na pieszych. Sytuację zarejestrowała kamera zainstalowana w karetce pogotowia

BS
środa, 14.03.2018 r.
godz. 17.00
BS | środa, 14.03.2018 r., godz. 17.00
O krok od tragedii na przejściu na pieszych. Sytuację zarejestrowała kamera zainstalowana w karetce pogotowia
fot. policja

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło przed tygodniem na ulicy 5 Stycznia w Wolsztynie. Szczegółowy jej przebieg udało się ustalić dzięki kamerze, która zainstalowana była w karetce pogotowia stojącej przed przejściem dla pieszych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1021 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Spory korek utworzył się 6 marca przed zamkniętym przejazdem kolejowym na ulicy 5 Stycznia w Wolsztynie. Wśród oczekujących na przejazd była między innymi osobowa Mazda, którą kierował bardzo niecierpliwy 63-letni mieszkaniec Wolsztyna - Mężczyzna w pewnym momencie wjechał na przeciwległy pas ruchu i rozpoczął manewr omijania pojazdów stojących przed przejściem dla pieszych. Zmusił w ten sposób do zatrzymania się jadących z przeciwka kierowców. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny mogło doprowadzić do tragedii, ponieważ na przejściu znajdowały się trzy osoby, w tym kobieta z dzieckiem na ręku. Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamerę zainstalowaną w karetce, która jako pierwsza stała bezpośrednio przed przejściem. Szczęśliwie, dzięki przytomności pieszych udało się im uniknąć najechania przez kierowcę Mazdy - relacjonuje Wojciech Adamczyk z miejscowej policji.

Sprawca zagrożenia oddalił się z miejsca zdarzenia, ale dzięki materiałowi z karetki został zidentyfikowany i usłyszał już zarzut zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara grzywny do 5000 złotych oraz utrata prawa jazdy na okres nawet trzech lat.

Reklama