Reklama
Reklama

O krok od tragedii na przejściu na pieszych. Sytuację zarejestrowała kamera zainstalowana w karetce pogotowia

fot. policja

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło przed tygodniem na ulicy 5 Stycznia w Wolsztynie. Szczegółowy jej przebieg udało się ustalić dzięki kamerze, która zainstalowana była w karetce pogotowia stojącej przed przejściem dla pieszych.

Spory korek utworzył się 6 marca przed zamkniętym przejazdem kolejowym na ulicy 5 Stycznia w Wolsztynie. Wśród oczekujących na przejazd była między innymi osobowa Mazda, którą kierował bardzo niecierpliwy 63-letni mieszkaniec Wolsztyna - Mężczyzna w pewnym momencie wjechał na przeciwległy pas ruchu i rozpoczął manewr omijania pojazdów stojących przed przejściem dla pieszych. Zmusił w ten sposób do zatrzymania się jadących z przeciwka kierowców. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny mogło doprowadzić do tragedii, ponieważ na przejściu znajdowały się trzy osoby, w tym kobieta z dzieckiem na ręku. Całe zajście zostało zarejestrowane przez kamerę zainstalowaną w karetce, która jako pierwsza stała bezpośrednio przed przejściem. Szczęśliwie, dzięki przytomności pieszych udało się im uniknąć najechania przez kierowcę Mazdy - relacjonuje Wojciech Adamczyk z miejscowej policji.

Sprawca zagrożenia oddalił się z miejsca zdarzenia, ale dzięki materiałowi z karetki został zidentyfikowany i usłyszał już zarzut zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Grozi mu kara grzywny do 5000 złotych oraz utrata prawa jazdy na okres nawet trzech lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro