Reklama
Reklama

Rusza przetarg na budowę nowego schroniska dla zwierząt. Będzie najnowocześniejsze w Polsce

fot. Pracownia Architektoniczna Mariusz Szczuraszek
fot. Pracownia Architektoniczna Mariusz Szczuraszek

Nowy obiekt będzie kosztować 30 milionów złotych i powstanie przy ulicy Kobylepole.

W schronisku będzie mogło zamieszkać 300 psów i 300 kotów. Znajdzie się tu miejsce także dla mniejszych zwierząt - królików czy świnek morskich. Poza boksami, w których będą mieszkać zwierzęta, powstanie tu całe zaplecze weterynaryjne, dzięki któremu zwierzaki otrzymają specjalistyczną opiekę.

Na terenie schroniska mają się odbywać zajęcia edukacyjne, kursy dla osób, które szykują się do adopcji zwierzaka, a także spotkania z behawiorystami. Powstanie tu również kawiarnia oraz sklep z akcesoriami dla zwierząt. Pojawił się pomysł, by schronisko nazwać "Zwierzogród". Miasto wystąpiło już nawet do wytwórni filmów Walta Disneya z pytaniem o możliwość skorzystania z takiej nazwy. Przypomnijmy, że to tytuł amerykańskiego pełnometrażowego filmu animowanego z 2016 roku.

Miasto chce także, by w pobliżu schroniska powstały usługi dla zwierząt takie jak psi fryzjer, trener zwierzęcy, psie kąpiele czy przychodnie weterynaryjne. Mają tu powstać również ogólnodostępne wybiegi dla psów, przy których zaplanowano infrastrukturę towarzyszącą, ale dla... właścicieli zwierząt. To m.in. place zabaw dla dzieci czy polany z grillami. Będą też parkingi.

Schronisko będzie kosztować około 30 mln złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. W środę ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy. Obiekt ma być gotowy po mniej więcej dwóch latach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro