Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0
Reklama

Rusza przetarg na budowę nowego schroniska dla zwierząt. Będzie najnowocześniejsze w Polsce

KaT
środa, 14.03.2018 r.
godz. 14.37
KaT | środa, 14.03.2018 r., godz. 14.37
Rusza przetarg na budowę nowego schroniska dla zwierząt. Będzie najnowocześniejsze w Polsce
fot. Pracownia Architektoniczna Mariusz Szczuraszek

Nowy obiekt będzie kosztować 30 milionów złotych i powstanie przy ulicy Kobylepole.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W schronisku będzie mogło zamieszkać 300 psów i 300 kotów. Znajdzie się tu miejsce także dla mniejszych zwierząt - królików czy świnek morskich. Poza boksami, w których będą mieszkać zwierzęta, powstanie tu całe zaplecze weterynaryjne, dzięki któremu zwierzaki otrzymają specjalistyczną opiekę.

Na terenie schroniska mają się odbywać zajęcia edukacyjne, kursy dla osób, które szykują się do adopcji zwierzaka, a także spotkania z behawiorystami. Powstanie tu również kawiarnia oraz sklep z akcesoriami dla zwierząt. Pojawił się pomysł, by schronisko nazwać „Zwierzogród”. Miasto wystąpiło już nawet do wytwórni filmów Walta Disneya z pytaniem o możliwość skorzystania z takiej nazwy. Przypomnijmy, że to tytuł amerykańskiego pełnometrażowego filmu animowanego z 2016 roku.

Miasto chce także, by w pobliżu schroniska powstały usługi dla zwierząt takie jak psi fryzjer, trener zwierzęcy, psie kąpiele czy przychodnie weterynaryjne. Mają tu powstać również ogólnodostępne wybiegi dla psów, przy których zaplanowano infrastrukturę towarzyszącą, ale dla… właścicieli zwierząt. To m.in. place zabaw dla dzieci czy polany z grillami. Będą też parkingi.

Schronisko będzie kosztować około 30 mln złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. W środę ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy. Obiekt ma być gotowy po mniej więcej dwóch latach.

Reklama