Reklama
Reklama

Młodzi Wielkopolanie wśród niechlubnych rekordzistów. Mają najwięcej długów

fot. Krajowy Rejestr Długów
fot. Krajowy Rejestr Długów

152 tysiące Polaków w wieku 18 - 25 lat ma długi na łączną kwotę 535 mln złotych!

Tylko przez ostatni rok dług młodych Polaków wzrósł o... 62% z niespełna 310 do 535 mln złotych. Jak informuje Krajowy Rejestr Długów, młodzi ludzie przeważnie zaciągają zobowiązania finansowe, by spełnić swoje zachcianki związane np. z zakupem drogiej elektroniki czy markowych ubrań. Nie biorą przy tym pod uwagę swoich możliwości finansowych. Liczy się tylko to, by w mediach społecznościowych pokazać się z drogim sprzętem lub w egzotycznych krajach.

Co ciekawe tylko 17% osób branych pod uwagę w tym zestawieniu, mieszka na wsi. Zdecydowaną większość stanowią osoby mieszkające w miastach i to tych największych w Polsce. - W mieście żyje się dużo szybciej, niż na wsi. Dominuje też konsumpcyjne podejście do życia, szczególnie wśród młodych, którzy dopiero co weszli w dorosłość. Wyznają zasadę: "chcę wszystko tu i teraz" - wyjaśnia Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Gdzie mieszka najwięcej młodych dłużników? Na Śląsku. Jest ich ponad 21 tysięcy. Mają ponad 84 mln złotych długów. Na drugim miejscu jest Wielkopolska z więcej niż 16 tysiącami dłużników zalegających ze spłatą 55 mln złotych. Ostatnie miejsce na niechlubnym podium zajmują mieszkańcy Mazowsza. Prawie 16 tysięcy osób ma długi na 56 mln złotych. Absolutną rekordzistką jest mieszkanka Wrocławia. Ma 24 lata i 625 tysięcy złotych długu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Żar do piątku poleje się z nieba. Ostrzeżenie obowiązuje już w 28 powiatach naszego regionu!
29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.53 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro