Reklama

Poznań Główny: zakończono modernizację wszystkich peronów

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Od niedzieli pasażerowie mogą korzystać ze wszystkich zmodernizowanych peronów na dworcu Poznań Główny.

- Perony są dostosowane do obsługi osób o ograniczonej mobilności m.in. dzięki windom na peronach nr 4, 5 i 6. Przebudowany jest tunel pod torami w obrębie peronów nr 4, 5 i 6 oraz zabytkowe wiaty. Perony zostały wyposażone w nowoczesny system dynamicznej informacji pasażerskiej - wyjaśniają PKP PLK. - Zmodernizowano także tory przy peronach po stronie zachodniej stacji Poznań Główny. Dzięki temu poprawiła się przepustowości Poznańskiego Węzła Kolejowego. Wartość modernizacji to około 49 mln zł - dodają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Cała inwestycja obejmująca cztery perony po zachodniej stronie dworca (dodatkowo peron 4a) rozpoczęła się jesienią 2015 roku. Wszystkie perony podwyższono do poziomu 55 cm, a dwa dodatkowo wydłużono (perony 5 i 6).

Przypomnijmy, że perony po wschodniej stronie starego dworca (a pod dzisiejszym Poznaniem Głównym), przebudowano kilka lat temu w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.83 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro