Reklama

Poznań Główny: zakończono modernizację wszystkich peronów

fot. PKP PLK

Od niedzieli pasażerowie mogą korzystać ze wszystkich zmodernizowanych peronów na dworcu Poznań Główny.

- Perony są dostosowane do obsługi osób o ograniczonej mobilności m.in. dzięki windom na peronach nr 4, 5 i 6. Przebudowany jest tunel pod torami w obrębie peronów nr 4, 5 i 6 oraz zabytkowe wiaty. Perony zostały wyposażone w nowoczesny system dynamicznej informacji pasażerskiej - wyjaśniają PKP PLK. - Zmodernizowano także tory przy peronach po stronie zachodniej stacji Poznań Główny. Dzięki temu poprawiła się przepustowości Poznańskiego Węzła Kolejowego. Wartość modernizacji to około 49 mln zł - dodają.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Cała inwestycja obejmująca cztery perony po zachodniej stronie dworca (dodatkowo peron 4a) rozpoczęła się jesienią 2015 roku. Wszystkie perony podwyższono do poziomu 55 cm, a dwa dodatkowo wydłużono (perony 5 i 6).

Przypomnijmy, że perony po wschodniej stronie starego dworca (a pod dzisiejszym Poznaniem Głównym), przebudowano kilka lat temu w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czeka nas kilkudniowy wzrost temperatur
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
3.02 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro