Reklama
Reklama

Os. Śmiałego: zamiast parkingu będzie market?

Mieszkańcy osiedla Śmiałego skarżą się m.in. na bierność osiedlowych radnych w tej sprawie.

Wśród mieszkańców krąży plotka o likwidacji parkingu na rogu ulic Wiechowicza i Umultowskiej. Miałby tu powstać kolejny market. Zauważają, że już kilka lat temu w tej okolicy rozebrano stary dom kultury, a w jego miejscu wybudowano Biedronkę. - Prawdopodobnie tym razem, podobnie jak w przypadku Biedronki, zostaniemy postawieni przed faktem dokonanym - mówi Piotr Derbis z os. Śmiałego. - Nas niepokoi bierność Rady Osiedla Bolesława Śmiałego - dodaje.

Co na to Poznańska Spółdzielnia Mieszkaniowa? - Spółdzielnia rozpatruje wniosek jednej z sieci marketów związany z udostępnieniem tego gruntu pod market - tłumaczy Michał Tokłowicz, zastępca prezesa PSM. Jeśli zapadnie decyzja o budowie tu marketu, spółdzielnia zapewnia, że mieszkańcy będą mogli parkować w innym miejscu.

Z innych plotek przekazywanych sobie przez mieszkańców wynika, że nowy parking mógłby powstać przy ulicy Wiechowicza, w miejscu już rozebranej, starej przychodni, której nigdy nie ukończono. Działka ma jednak prywatnego właściciela i oficjalnie nie wiadomo co tu powstanie. - Jeśli właściciel tej działki chciałby ją zabudować, ze względu na sąsiedztwo PSM będzie musiał uzyskać naszą opinię w tej sprawie - zauważa Tokłowicz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro