Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
3 0
Reklama

Pomyłka poznańskich antyterrorystów: wjechali na posesję „z bramą”, celowali do mieszkańców z broni

KaT
środa, 14.03.2018 r.
godz. 07.21
KaT | środa, 14.03.2018 r., godz. 07.21
Pomyłka poznańskich antyterrorystów: wjechali na posesję „z bramą”, celowali do mieszkańców z broni
fot. KWP Poznań

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Sitna pod Szczecinkiem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1023 hPa
JUTRO
pogoda
3°C 1017 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Jak informuje portal tvn24.pl, mieszkańcy posesji na terenie Sitna 8 marca wieczorem odpoczywali przed telewizorem. Nagle na dworze zrobiło się bardzo głośno. Właściciel domu wyszedł na zewnątrz, a wtedy został oślepiony światłami. Kazano mu się położyć, dociśnięto go do ziemi i skuto kajdankami.

W domu znajdował się syn mężczyzny ze swoją żoną i dziećmi. Gdy zorientował się, że na dworze coś się dzieje, syn także wybiegł na dwór. I jemu nakazano położyć się na ziemi, celowano do niego z broni. Z ich relacji wynika, że mówili funkcjonariuszom o pomyłce, ale nikt nie chciał słuchać. Przed domem mieli leżeć godzinę, a później jeszcze godzinę spędzili w kajdankach w domu.

Teren przeszukano, ale niczego nie znaleziono. Okazuje się, że antyterroryści z Poznania pojawili się na tej posesji w związku ze sprawą kradzieży ładowarek teleskopowych o wartości kilkuset tysięcy złotych. Z wyjaśnień Andrzeja Borowiaka z wielkopolskiej policji wynika, że policjanci otrzymali informację od pokrzywdzonej osoby, że właśnie na tej posesji są skradzione maszyny i być może uzbrojone osoby. Nie potwierdziło się to. Policja nie działała na polecenie prokuratury, która teraz wyjaśnia sprawę.

Andrzej Borowiak zaznacza, że policja pokryje wszelkie szkody powstałe w wyniku akcji i przeprasza za pomyłkę. A uszkodzona została m.in. brama wjazdowa na teren posesji. Rodzina zapowiada, że będzie się domagać odszkodowania.

Reklama