Reklama
Reklama

Na Malcie powstanie rodzinna przystań za 1,3 mln złotych

fot. PIM
fot. PIM

To już pewne. Rodzinna przystań nad Jeziorem Maltańskim będzie kosztować prawie 1,3 mln złotych, a wybuduje ją firma Agnieszka Turowska SUN+ z Gruszczyna.

To właśnie z tą firmą Poznańskie Inwestycje Miejskie wkrótce podpiszą umowę. Wykonawca deklaruje ukończenie prac w terminie o 60 dni krótszym od zakładanego. Pierwotnie planowano, że inwestycja zakończy się do końca listopada, ale skrócenie czasu prowadzenia robót oznacza, że przystań może być gotowa już wczesną jesienią.

Przypomnijmy, że przystań przeznaczona przede wszystkim dla dzieci, ma powstać po północnej stronie Jeziora Maltańskiego, blisko Term Maltańskich i siłowni zewnętrznej. Największą atrakcją tego miejsca ma być okręt przystosowanych dla starszych dzieci i ich opiekunów. Zgodnie z założeniami ma służyć do rozwijania orientacji przestrzennej, zachowania równowagi i rozwoju sensoryczno-motorycznego. Mają się tu pojawić także huśtawki, karuzela, gry zręcznościowe, ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe, energooszczędne oświetlenie. Nie zabraknie też nowych fragmentów ścieżek dla rowerzystów i pieszych. Pieniądze na ten cel pochodzą z Budżetu Obywatelskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro