Reklama
Reklama

Przebudowa ul. Święty Marcin: praca wre!

fot. PIM
fot. PIM

Długo zapowiadany remont ulicy Święty Marcin rozpoczął się we wrześniu 2017 roku. Widać już efekty prac robotników - jak zapewniają PIM udało się w tym czasie zrealizować wszystkie postawione przed wykonawcą robót zadania.

Prowadzone prace realizowane są w ramach Projektu Centrum, którego celem jest rewitalizacja ścisłego centrum miasta. Prace rozpoczęły się we wrześniu 2017 roku od robót przygotowawczych rozpoczęły się rozbiórki nawierzchni jezdni, rozbiórki chodników, ciągów pieszych i oznakowania pionowego a także zdemontowane zostało istniejące oświetlenia i elementy małej architektury. W tym samym czasie prowadzono też prace związane z przyłączeniem nowych odbiorców do ciepłociągu w rejonie ul. św. Marcin. Natomiast w październiku zakończyła się wycinka ostatnich drzew.

Docelowo w ulicy Święty Marcin, w miejscu gdzie właśnie znajdował się pas drzew, poprowadzone zostanie torowisko tramwajowe, które musi zostać przesunięte na północ. Jego nowa lokalizacja umożliwi w kolejnym etapie realizacji zadania wykonanie prawoskrętu torowiska w ul. Ratajczaka. Dlatego też, pozostawienie w obecnym miejscu drzew uniemożliwiłoby powstanie prawoskrętu o odpowiednich parametrach technicznych i właściwym promieniu łuku - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jak już wcześniej informowaliśmy obecnie w tym miejscu trwa przebudowa ciepłociągu, sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej a także trwają roboty ziemne pod kanalizację ogólnospławną i sieć wodociągową. Przebudowany fragment ul. św. Marcin zmieni zasadniczo swój charakter - jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa w każdym kierunku, oddając miejsce znacznie poszerzonym chodnikom, pojawi się również mała architektura (ławki, fontanny) oraz nasadzone zostaną drzewa i mała zieleń - kończy PIM.

Przypominamy też, że w związku z trwającymi w tym miejscu pracami w poniedziałek mieszkańcy ulicy mogą mieć problemy z dostawami ciepła do mieszkań. Szczegóły tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu
24℃
13℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro