Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 -2
Reklama

Przebudowa ul. Święty Marcin: praca wre!

j
niedziela, 11.03.2018 r.
godz. 16.50
j | niedziela, 11.03.2018 r., godz. 16.50
Przebudowa ul. Święty Marcin: praca wre!
fot. PIM

Długo zapowiadany remont ulicy Święty Marcin rozpoczął się we wrześniu 2017 roku. Widać już efekty prac robotników – jak zapewniają PIM udało się w tym czasie zrealizować wszystkie postawione przed wykonawcą robót zadania.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
2°C 1045 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1038 hPa
POJUTRZE
pogoda
9°C 1034 hPa

Prowadzone prace realizowane są w ramach Projektu Centrum, którego celem jest rewitalizacja ścisłego centrum miasta. Prace rozpoczęły się we wrześniu 2017 roku od robót przygotowawczych rozpoczęły się rozbiórki nawierzchni jezdni, rozbiórki chodników, ciągów pieszych i oznakowania pionowego a także zdemontowane zostało istniejące oświetlenia i elementy małej architektury. W tym samym czasie prowadzono też prace związane z przyłączeniem nowych odbiorców do ciepłociągu w rejonie ul. św. Marcin. Natomiast w październiku zakończyła się wycinka ostatnich drzew.

Docelowo w ulicy Święty Marcin, w miejscu gdzie właśnie znajdował się pas drzew, poprowadzone zostanie torowisko tramwajowe, które musi zostać przesunięte na północ. Jego nowa lokalizacja umożliwi w kolejnym etapie realizacji zadania wykonanie prawoskrętu torowiska w ul. Ratajczaka. Dlatego też, pozostawienie w obecnym miejscu drzew uniemożliwiłoby powstanie prawoskrętu o odpowiednich parametrach technicznych i właściwym promieniu łuku – informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Jak już wcześniej informowaliśmy obecnie w tym miejscu trwa przebudowa ciepłociągu, sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej a także trwają roboty ziemne pod kanalizację ogólnospławną i sieć wodociągową. Przebudowany fragment ul. św. Marcin zmieni zasadniczo swój charakter - jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa w każdym kierunku, oddając miejsce znacznie poszerzonym chodnikom, pojawi się również mała architektura (ławki, fontanny) oraz nasadzone zostaną drzewa i mała zieleń – kończy PIM.

Przypominamy też, że w związku z trwającymi w tym miejscu pracami w poniedziałek mieszkańcy ulicy mogą mieć problemy z dostawami ciepła do mieszkań. Szczegóły tutaj.

Reklama