Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -1
Reklama

Policyjny pościg za Polonezem. 19-latek nie miał prawa jazdy

j
niedziela, 11.03.2018 r.
godz. 16.30
j | niedziela, 11.03.2018 r., godz. 16.30
Policyjny pościg za Polonezem. 19-latek nie miał prawa jazdy
fot. Policja

Policjanci z Wolsztyna zatrzymali 19-latka, który prowadził auto bez uprawnień i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Grozi mu nawet pięć lat więzienia.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1029 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Po tym jak w ubiegłym tygodniu policjanci odebrali zgłoszenie, że kierowcy Poloneza poruszającego się drogą pomiędzy Powodowem, a Kiełpinami może być pod wpływem alkoholu natychmiast postanowili to sprawdzić.

Funkcjonariusze z wolsztyńskiej drogówki udali się we wskazany rejon i zauważyli auto odpowiadające opisowi. Siedzący za kierownicą samochodu mężczyzna próbując uniknąć spotkania z policjantami nie reagował na polecenie zatrzymania się i kontynuował jazdę. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za nim w pościg – relacjonuje sp.sztab. Wojciech Adamczyk z policji w Wolsztynie.

Ten zakończył się po kilku kilometrach na drodze pomiędzy Kiełpinami i Wolsztynem. Poruszający się Polonezem kierowca oraz jego pasażer porzucili auto i uciekali dalej pieszo. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Jak ustalono, kierowca – 19-letni mieszkaniec Tłok i jego o rok starszy kompan byli trzeźwi. Powodem ich ucieczki był natomiast, jak starali się wyjaśnić policjantom - brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi – dodaje.

19-latkowi grozi od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama