Reklama

Nowy Urząd Marszałkowski za trzy lata

Urząd Marszałkowski czeka przeprowadzka. Prawdopodobnie już za trzy lata urzędnicy będą mieli nowe miejsce pracy a interesanci ułatwione załatwianie swoich spraw. W dziesięciokondygnacyjnym budynku znajdą się wszystkie departamenty, które dziś "porozrzucane są" po całym mieście.

Według planów zabudowy już za trzy lata przy Alejach Niepodległości 34 ma rozpocząć swoją działalność nowy budynek Urzędu Marszałkowskiego. Obecnie w budynku, który znajduje się na tym terenie mieści się Ośrodek Szkolenia Nauczycieli oraz Biblioteka Pedagogiczna. Budynek ten zostanie rozebrany a na jego miejscu zbudowany zostanie dziesięciokondygnacyjny gmach.

Do tej pory Urząd Marszałkowski nie mógł pochwalić się własnym budynkiem. Departamenty znajdują się w siedmiu różnych miejscach Poznania. Odległości pomiędzy poszczególnymi oddziałami utrudniają zarówno pracę urzędników jak i sprawne załatwianie bieżących spraw. Ponadto obecne budynki nie są przystosowane do pracy urzędników. Pracownicy narzekają na zbyt małą ilość miejsca do pracy oraz na trudności z tym związane. W pomieszczeniach znajdujących się w Victoria Center aż 50 osób pracuje na jednej sali.

Wraz z chwilą wybudowania nowego budynku problemy tego typu mają zniknąć. Przestrzeń użytkowa gmachu wynosić będzie 18 tysięcy metrów kwadratowych. Nowy budynek ma również ułatwić zatrudnienie nowych pracowników urzędu. Do obecnych ma dołączyć kolejnych 250 urzędników.

Urząd Marszałkowski stara się obecnie o decyzję lokalizacyjną z Urzędu Miasta. Jeszcze w tym roku przeprowadzony zostanie konkurs na projekt nowego budynku, który mógłby powstać do końca 2010 roku.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
8.1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro