Kolejorz stłamsił lidera! Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 5:1

W 27. kolejce Lotto Ekstraklasy Lech Poznań zdecydowanie pokonał na INEA Stadionie lidera rozgrywek, Jagiellonię Białystok.

Zespół z Podlasia nie zamierzał czekać na ruchy gospodarzy i od razu ruszył do ataku. Pierwsze minuty należały do gości, ale nie przyniosły one nic ponad niecelne strzały. W końcu Lech się obudził, przez co gra się wyrównała i mecz mógł podobać się kibicom.
W 18. minucie błąd popełnili Radut i Kostewicz, którzy nie zdołali przejąć piłki. Wykorzystał to Frankowski, który sprintem pomknął w kierunku bramki Kolejorza, a tuż przed nią oddał futbolówkę Novikovasowi, a ten spokojnym strzałem dał "Jadze" prowadzenie.
Lech nie załamał się straconym golem i ruszył do ataków, które napędzali głównie Majewski i Situm. To właśnie Chorwat wepchnął piłkę do siatki po ogromnym w polu karnym Jagiellonii. W tej samej akcji kontuzji doznał Pawełek, co wymusiło przerwę, a arbiter wykorzystał ją na dokładną analizę całej sytuacji. Ostatecznie, po konsultacji z VAR, anulował gola.
Gospodarze nadal nacierali na bramkę Jagiellonii. Wyrównanie - tym razem bezdyskusyjne - dał strzałem głową Gytkjaer, wykorzystując kapitalne dośrodkowanie Situma.
Do końca pierwszej połowy oba zespoły grały otwartą piłkę, bramki jednak nie padły.
Druga połowa była popisem Kolejorza, który całkowicie zdominował rywala. Lech grał szybko, zdecydowanie i ofensywnie, co chwilę kreując sobie kolejne okazje. Prowadzenie dał Dilaver, wykorzystując dośrodkowanie Kostewicza z rzutu rożnego.
Jagiellonia w niczym nie przypominała zespołu, który ograł w Warszawie Legię. W drugich 45 minutach goście na dobrą sprawę ani razu nie zagrozili bramce Buricia i zmarnowali szansę na zdystansowanie Lecha w walce o tytuł.
Kolejorz tymczasem grał swoje, a kolejną dobrą wiadomością był powrót Jevticia, który kilka minut po wejściu na boisko wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie ręką.
Lech rozgrywał najlepszy mecz w tym roku i kontynuował natarcie, a wiszącą na linach Jagiellonię na deski posłały ciosy Jóźwiaka i Trałki.

Wynik mówi sam za siebie. Lech okazał się zdecydowanie lepszy od niepokonanej w tym roku Jagiellonii i pokazał, że do końca będzie liczyć się w walce o mistrzostwo.

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 5:1 (1:1)

Lech: Jasmin Burić - Robert Gumny, Emir Dilaver (Janicki 68"), Nikola Vujadinović, Wołodymyr Kostewicz - Łukasz Trałka, Maciej Gajos - Mario Situm (Jóźwiak 83"), Radosław Majewski, Mihai Radut (Jevtić 74"), Christian Gytkjaer

Rezerwowi: Matus Putnocky, Piotr Tomasik, Rafał Janicki, Kamil Jóźwiak, Oleksiy Khoblenko, Darko Jevtić, Nicklas Barkroth

Jagiellonia: Mariusz Pawełek (Kelemen 29") - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Guilherme - Taras Romanczuk - Przemysław Frankowski, Piotr Wlazło, Martin Pospisil (Świderski 75"), Arvydas Novikovas - Roman Bezjak (Sheridan 65")

Rezerwowi: Marian Kelemen, Dejan Lazarević, Cillian Sheridan, Jakub Wójcicki, Rafał Grzyb, Karol Świderski, Dawid Szymonowicz

Bramki: Gytkjaer 39", Dilaver 54", Jevtić 74", Jóźwiak 85", Trałka 89" - Novikovas 18"

Kartki: Runje 45" (żółta), Trałka 56" (żółta), Burliga 72" (żółta)

90
Koniec spotkania. Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 5:1. Bramki: Gytkjaer, Dilaver, Jevtić, Jóźwiak, Trałka - Novikovas
90
Minuta do końca spotkania
90
Mecz potrwa jeszcze 3 minuty
89
Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Trałka uderzył głową i zdobył piątą bramkę dla Lecha
89
Gol! Trałka!
89
Uderzenie Majewskiego. Obrońcy zablokowali piłkę, rzut rożny dla Lecha
85
Jóźwiak przejął bezpańską piłkę, potężnie uderzył z 10. metra i nie dał szans bramkarzowi
85
Gol! Jóźwiak! 3 punkty zostaną w Poznaniu!
84
Kolejna próba Gytkjaera, znów niecelna
83
Zmiana w Lechu. Jóźwiak za Situma
82
Lech gra spokojnie, nie śpieszy się, szanuje piłkę. Jagiellonia nie ma pomysłu na atak
76
Rzut karny dla Lecha! Jeden z piłkarzy Jagiellonii zagrywał ręką po strzale Jevticia
76
Gytkjaer! kapitalnie oszukał rywala w polu karnym, ale uderzył niecelnie z kilku metrów
64
Jagiellonia atakował lewą stroną, ale wszystko zakończyło się złym dośrodkowaniem Novikovasa