Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -4
Reklama

Akcja policjantów na A2. Skontrolowano ponad tysiąc kierowców

j
niedziela, 11.03.2018 r.
godz. 11.30
j | niedziela, 11.03.2018 r., godz. 11.30
Akcja policjantów na A2. Skontrolowano ponad tysiąc kierowców
fot. Policja

Podczas prowadzonych działań policjanci skupiali się głównie na badaniu trzeźwości kierujących.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1029 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1020 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Kontrola została zorganizowana przez policjantów z województwa wielkopolskiego we współpracy z funkcjonariuszami ruchu drogowego z KWP Łódź w ubiegły piątek. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Poznaniu oraz jednostek z Konina, Koła i Turku skontrolowali pod kątem stanu trzeźwości 1032 kierowców, w tym 895 to kierujący samochodami ciężarowymi. Dwie osoby znajdowały się w stanie po użyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali ich prawa jazdy – informuje podkom. Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Policjanci zapowiadają, że to pierwsza tego typu kontrola, ale na pewno nie ostatnia. Autostrada A2 jest podstawowym szlakiem komunikacyjnym stanowiącym część międzynarodowej trasy E-30 między zachodem i wschodem Europy. Skupia ruch transgraniczny, w którym dobowe natężenie określa się na około 40 tysięcy pojazdów – dodaje Święcichowski. Działaniami objęty został odcinek A-2 nadzorowany z Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem GDKiA. W Wielkopolsce to także odcinki dróg krajowych i wojewódzkich stanowiących połączenie z autostradą A2 poprzez węzły Konin – Zachód, Konin –Wschód, Koło i Dąbie – kończy.

Funkcjonariusze przyznają też, że prowadzona w piątek na autostradzie A2 akcja to pokłosie wypadku, do którego doszło na początku lutego na punkcie poboru opłat w Żdżarach, gdzie pijany kierowca ciężarówki staranował 5 samochodów.

Reklama