Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
1 -3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
1°C 1029 hPa
POJUTRZE
pogoda
-1°C 1024 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Groził pracownikowi sklepu śmiercią i spaleniem budynku. Grozi mu kara piętnastu lat pozbawienia wolności

BS
sobota, 10.03.2018 r.
godz. 15.30
BS | sobota, 10.03.2018 r., godz. 15.30
Groził pracownikowi sklepu śmiercią i spaleniem budynku. Grozi mu kara piętnastu lat pozbawienia wolności

Na początku tygodnia do jednego ze sklepów w Obornikach wtargnął mężczyzna, który zarządzał wydania gotówki. Pracownikowi sklepu groził śmiercią i spaleniem budynku.

Dobrze znany obsłudze mężczyzna pojawił się w sklepie w miniony poniedziałek - 31-latek nie przyszedł jednak robić zakupów. W krótkiej rozmowie z pracownikiem sklepu zażądał pieniędzy. Swoje żądanie poparł groźbą, że jeśli ich nie otrzyma to pozbawi życia handlowca, jego rodzinę, a sklep spali. Chwilę później napastnik wyszedł z budynku zaniepokojony obecnością innych osób. Pokrzywdzony niezwłocznie powiadomił o wszystkim policję - relacjonuje Izabela Leśnik z miejscowej policji.

Policjanci bardzo szybko namierzyli mężczyznę, który również im był dobrze znany - Został mu przedstawiony zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego. W środę sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. Jak się okazało 31-latek już wcześniej był karany za podobne przestępstwo - dodaje Leśnik. Teraz za przestępstwo popełnione w warunkach recydywy grozi mu kara nawet piętnastu lat pozbawienia wolności.

Reklama