Reklama

W niedzielę biegacze opanują miasto. Sprawdź, które ulice będą zamknięte

fot. Grzegorz Grabski
fot. Grzegorz Grabski

W niedzielę ulicami Poznania przebiegnie Maniacka Dziesiątka. Z utrudnieniami muszą się liczyć zarówno pasażerowie komunikacji miejskiej jak i kierowcy.

Zmiany będą wprowadzane sukcesywnie od godziny 11:00 do 14:00 -Na czas startu biegu zamknięty będzie ruch na ul. Baraniaka na odcinku między ul. Inflancką i ul. Jana Pawła II. W trakcie biegu zamknięte będą ulice: arcybiskupa Baraniaka (w kierunku od ul. Katowickiej do ul. Jana Pawła II), Berdychowo, Piotrowo, most Rocha, Grobla, Wierzbowa, Mostowa, Garbary, Kazimierza Wielkiego. Ponadto wstrzymany będzie ruch ulicą Jana Pawła II od ronda Śródka do ul. Kórnickiej i od ul. Baraniaka do ronda Śródka. Utrzymana zostanie możliwość przejazdu od strony ronda Rataje, przez ul. Jana Pawła II i ul. Baraniaka do ul. Katowickiej. Dojazd w rejon pl. Bernardyńskiego i Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary będzie możliwy ulicami: Niezłomnych, Kościuszki, Krakowską, Rybaki, Strzelecką i Długą. Wyjazd - prawym pasem ul. Garbary do ul. Krakowskiej i Strzeleckiej. Zalecany objazd ulicy Garbary (w stronę ul. Królowej Jadwigi) prowadzi przez al. Niepodległości. Zalecany objazd ul. Jana Pawła II prowadzi ulicami: Warszawską, Światopełka, Browarną, Dymka, Chartowo i Bolesława Krzywoustego - informuje ZDM.

Stała organizacja ruchu będzie przywracana wraz z przebiegnięciem ostatniego zawodnika. O zmianach w komunikacji miejskiej pisaliśmy w tym miejscu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
12.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro