Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -1
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
1°C 1025 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1029 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wszedł do sklepu zażądał pieniędzy, groził śmiercią i podpaleniem budynku

j
piątek, 9.03.2018 r.
godz. 14.30
j | piątek, 9.03.2018 r., godz. 14.30
Wszedł do sklepu zażądał pieniędzy, groził śmiercią i podpaleniem budynku
fot. Policja

Policjanci w Obornikach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek. Po południu do jednego ze sklepów na terenie Obornik wszedł mężczyzna. 31-latek był wcześniej znany personelowi placówki. Okazało się jednak, że nie przyszedł on zrobić zakupów.

W krótkiej rozmowie z pracownikiem sklepu zażądał pieniędzy. Swoje żądanie poparł groźbą, że jeśli ich nie otrzyma to pozbawi życia handlowca, jego rodzinę a sklep spali. Chwilę później napastnik wyszedł z budynku zaniepokojony obecnością innych osób. Pokrzywdzony niezwłocznie powiadomił o wszystkim policję - relacjonuje.

Jeszcze tego samego dnia oborniccy policjanci dokonali zatrzymania podejrzanego. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Został mu przedstawiony zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego – dodaje.

Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 31-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. W warunkach recydywy grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Reklama