Reklama
Reklama

Utalentowany obrońca Lecha Poznań podpisał nowy kontrakt

fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum
fot. Tomasz Szwajkowski, archiwum

Wiktor Pleśnierowicz przynajmniej przez najbliższe 3 lata będzie bronić barw Lecha Poznań.

Środkowy obrońca urodził się 23 września 2001 roku. Karierę zaczynał w UKS Kaliszaninie Kalisz, skąd trafił to Lecha Poznań. Po przejściu kolejnych szczebli szkolenia trafił w końcu do prowadzonych przez Ivana Djurdjevicia rezerw, a ciężka praca zaowocowała okazją do treningów z pierwszym zespołem i wyjazdem na zimowy obóz przygotowawczy z drużyną Nenada Bjelicy.

- Ten wyjazd pokazał, że możemy wiązać z Wiktorem nadzieję w kontekście pierwszej drużyny. Niezbędna ku temu jest ciężka praca i rozwój samego zawodnika. Mimo młodego wieku na murawie prezentuje się bardzo dojrzale, ma olbrzymi potencjał techniczno-taktyczny. Mamy nadzieję, że osiągnie najpierw poziom Lecha Poznań, a później może także dorosłej reprezentacji Polski - komentował na łamach lechpoznan.pl Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy akademii.

Sam piłkarz podkreślał, że Lech jest dla niego odpowiednim miejscem do rozwoju. Podzielił się również swoimi planami. - Chciałbym podążyć drogą starszych kolegów i trafić do pierwszy drużyny, ograć się w polskiej lidze i wtedy może pomyśleć o wyjeździe na zachód - zapowiedział.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro