Reklama
Reklama

Biedronka może otworzyć niektóre sklepy w niedziele

Państwowa Inspekcja Pracy wydała oświadczenie, w którym informuje, że Biedronka zlokalizowana na Dworcu Centralnym w Warszawie zostanie wyłączona z zakazu handlu w niedzielę.

O kwestii handlu na dworcach w niedzielę media pisały wielokrotnie. Również na naszych łamach informowaliśmy o podobnych sytuacjach. Teraz sprawę sklepu sieci Biedronka, który zlokalizowany jest na warszawskim Dworcu Centralnym skomentowała Państwowa Inspekcja Pracy -Na wspomnianej konferencji prasowej pytania dziennikarzy dotyczyły możliwości prowadzenia handlu m.in. przez konkretny sklep należący do sieci Biedronka, zlokalizowany na Dworcu Centralnym w Warszawie. W tym wyraźnie określonym i zbadanym przypadku nie ma wątpliwości, że placówka ta jest zlokalizowana bezpośrednio w hali dworca i jej działalność może być uznana za służącą obsłudze podróżnych - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym w Dzienniku. Gazecie Prawnej.

Decyzja PIP nie oznacza jednak, że otwarte mogą być wszystkie sklepy sieci zlokalizowane przy dworcach. Inspektorzy PIP będą każdorazowo ustalać, czy sklep położony jest na dworcu i czy jego działalność związana jest z obsługą podróżnych. Podobna sytuacja może wystąpić w Poznaniu, gdzie sklep sieci Biedronka zlokalizowany jest w budynku dworca, a nie w przyległym centrum handlowym. Na razie nie wiadomo, czy Biedronka na poznańskim dworcu będzie otwarta.

Już wcześniej informowaliśmy o nowych godzinach pracy sklepów Biedronka, które wprowadzono w związku z zakazem handlu w niedzielę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
4℃
Poziom opadów:
8.5 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
7.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro