Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 4
Reklama

Społecznicy o przebudowie ul. Kraszewskiego: „Lama odchodzi do lamusa”

KaT
czwartek, 8.03.2018 r.
godz. 13.45
KaT | czwartek, 8.03.2018 r., godz. 13.45
Społecznicy o przebudowie ul. Kraszewskiego: „Lama odchodzi do lamusa”
fot. IdP / Facebook

Poznańscy społecznicy doprowadzili do poprawienia projektu, który mógłby zablokować ul. Kraszewskiego.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1014 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1019 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1022 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przy okazji otwarcia nowego odcinka przedłużonej ul. Prusa stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania przypomina o innych inwestycjach powstających na terenie dawnej zajezdni, a również swoją walkę o to, by niedorzeczne - ich zdaniem - pierwotne plany przebudowy pochodzące z 2013 roku zostały zmienione. Walkę ostatecznie udaną.

Przypomnijmy na czym polegały zarzuty formułowane przez IdP wobec koncepcji modernizacji ul. Kraszewskiego. Główna obiekcja stowarzyszenia dotyczyła „zastawienia” ulicy sygnalizacjami świetlnymi. - Cztery sygnalizacje na krótkim odcinku między ulicą Szamarzewskiego, a Zwierzyniecką to zdecydowanie za dużo - protestowali członkowie stowarzyszenia w 2013 w rozmowie z TVN24. - To wydatnie utrudni ruch pieszym i negatywnie wpłynie na płynność ruchu samochodowego oraz tramwajowego. Instalacja na tej klasy ulicach sygnalizacji świetlnej pod pozorem poprawy bezpieczeństwa jest niepotrzebna, a bezpieczeństwo takich rozwiązań jest iluzoryczne - pisali na swojej stronie w owym czasie społecznicy.

To wtedy powstała koncepcja lamy, która miała obrazować urbanistyczny absurd, który chcieli mieszkańcom Jeżyc zaserwować urzędnicy. Zwierzę z rodziny wielbłądowatych trafiło nawet na specjalny plakat, który był podpisany wiele mówiącym hasłem: ZDM znów nas zaskoczył!. - Lama jest symbolem zdziwienia, jakie nas ogarnęło, gdy dowiedzieliśmy się, jak ZDM widzi przebudowę ulicy Kraszewskiego - tłumaczył wtedy swój żart Paweł Sowa, członek stowarzyszenia.

Dzisiaj, po wielu latach aktywności na różnych polach, stowarzyszenie może pochwalić się sukcesem, przy okazji dziękując wiceprezydentowi Maciejowi Wudarskiemu i innym urzędnikom, którzy przyczynili się do poprawienia tego projektu. Ostatecznie plany zostały zmienione, w związku z czym jedna z ważniejszy jeżyckich ulic nie zostanie „zastawiona„ sygnalizacjami świetlnymi. Nie brakuje jednak głosów, także w sekcji komentarzy na stronie IdP, że to tak naprawdę kropla w morzu.

Reklama