Reklama
Reklama

Kobiety strajkują na całym świecie i poznańskim pl. Wolności

Ubiegłoroczna manifestacja | fot. Szymon Iwanicki

Dzień Kobiet dla części poznanianek, podobnie jak dla kobiet na całym świecie, jest okazją do manifestacji swoich poglądów. Dzisiaj będą miały ku temu okazję na pl. Wolności.

Na całym świecie kobiety o lewicowych przekonaniach dzień 8. marca wykorzystują do walki o swoje postulaty. Nie inaczej jest w Polsce, gdzie Ogólnopolski Strajk Kobiet organizuje manifestacje w największych miastach. Wśród nich nie zabraknie także stolicy Wielkopolski. Panie, którym zależy na zmianie dynamiki społecznych relacji spotkają się o 18:00 na pl. Wolności.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Tym razem na pierwszy plan wybijają się żądania pełni praw reprodukcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymania standardów opieki okołoporodowej, dostępu do nowoczesnej bezpłatnej antykoncepcji i zabiegów sterylizacji, prawa do aborcji, dofinansowania in vitro, badań prenatalnych najnowszej generacji. Strajkującym kobietom przyświecają ponadto postulaty dotyczące państwa wolnego od zabobonów, czyli rzetelnej edukacji seksualnej, edukacji szkolnej zgodnej z wiedzą naukową, opieki medycznej, likwidacji tzw. "klauzuli sumienia" itd.

Lewicowe działaczki, wspierane przez swoje sympatyczki domagać się będą też wdrożenia i stosowania Konwencji Antyprzemocowej, poprawy sytuacji ekonomicznej kobiet i Polski dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem środowisk LGBTQIA+.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wraca lato! Od środy w Poznaniu ponownie zacznie robić się cieplej
20℃
15℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
9.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro