Reklama

Pływalnia na Ratajach ma pecha. Przetarg bez ofert. Będzie kolejny!

Dotychczasowy basen na Ratajach | fot. Elżbieta Skowron
Dotychczasowy basen na Ratajach | fot. Elżbieta Skowron

Do ogłoszonego w lutym przetargu na rozbiórkę starego i wybudowanie nowego basenu na osiedlu Piastowskim nikt się nie zgłosił.

Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowały, że w przetargu nie złożono ani jednej oferty. - W uzgodnieniu z POSiR dziś ogłaszamy przetarg ponownie - wyjaśnia Paweł Śledziejowski, prezes PIM. - Zmienione zostały nieco wymagania w zakresie zdolności finansowej oferentów, poziomu ubezpieczenia, zakresu ich doświadczenia - dodaje. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu będą mieć 14 dni na złożenie ofert.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Zgodnie z dokumentacją przetargową, zwycięzca przetargu będzie musiał najpierw rozebrać starą pływalnię na osiedlu Piastowskim 55, a następnie w jej miejscu wybuduje nową. Przypomnijmy, że początkowo planowano otwarcie nowego basenu na osiedlu Piastowskim w marcu 2018 roku. Już rok temu było jasne, że takiego terminu nie uda się dotrzymać. W styczniu 2017 roku miasto co prawda ogłosiło przetarg na rozbiórkę starego i budowę nowego basenu, ale pojawiły się komplikacje. Okazało się, że oferta zaproponowana w przetargu znacznie przewyższyła możliwości miasta. Ostatecznie obiekt przeprojektowano.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
12.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro