Reklama
Reklama

Pływalnia na Ratajach ma pecha. Przetarg bez ofert. Będzie kolejny!

Dotychczasowy basen na Ratajach | fot. Elżbieta Skowron

Do ogłoszonego w lutym przetargu na rozbiórkę starego i wybudowanie nowego basenu na osiedlu Piastowskim nikt się nie zgłosił.

Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowały, że w przetargu nie złożono ani jednej oferty. - W uzgodnieniu z POSiR dziś ogłaszamy przetarg ponownie - wyjaśnia Paweł Śledziejowski, prezes PIM. - Zmienione zostały nieco wymagania w zakresie zdolności finansowej oferentów, poziomu ubezpieczenia, zakresu ich doświadczenia - dodaje. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu będą mieć 14 dni na złożenie ofert.

Zgodnie z dokumentacją przetargową, zwycięzca przetargu będzie musiał najpierw rozebrać starą pływalnię na osiedlu Piastowskim 55, a następnie w jej miejscu wybuduje nową. Przypomnijmy, że początkowo planowano otwarcie nowego basenu na osiedlu Piastowskim w marcu 2018 roku. Już rok temu było jasne, że takiego terminu nie uda się dotrzymać. W styczniu 2017 roku miasto co prawda ogłosiło przetarg na rozbiórkę starego i budowę nowego basenu, ale pojawiły się komplikacje. Okazało się, że oferta zaproponowana w przetargu znacznie przewyższyła możliwości miasta. Ostatecznie obiekt przeprojektowano.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
15.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro