Reklama
Reklama

Pływalnia na Ratajach ma pecha. Przetarg bez ofert. Będzie kolejny!

Dotychczasowy basen na Ratajach | fot. Elżbieta Skowron

Do ogłoszonego w lutym przetargu na rozbiórkę starego i wybudowanie nowego basenu na osiedlu Piastowskim nikt się nie zgłosił.

Poznańskie Inwestycje Miejskie poinformowały, że w przetargu nie złożono ani jednej oferty. - W uzgodnieniu z POSiR dziś ogłaszamy przetarg ponownie - wyjaśnia Paweł Śledziejowski, prezes PIM. - Zmienione zostały nieco wymagania w zakresie zdolności finansowej oferentów, poziomu ubezpieczenia, zakresu ich doświadczenia - dodaje. Firmy zainteresowane udziałem w przetargu będą mieć 14 dni na złożenie ofert.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


Zgodnie z dokumentacją przetargową, zwycięzca przetargu będzie musiał najpierw rozebrać starą pływalnię na osiedlu Piastowskim 55, a następnie w jej miejscu wybuduje nową. Przypomnijmy, że początkowo planowano otwarcie nowego basenu na osiedlu Piastowskim w marcu 2018 roku. Już rok temu było jasne, że takiego terminu nie uda się dotrzymać. W styczniu 2017 roku miasto co prawda ogłosiło przetarg na rozbiórkę starego i budowę nowego basenu, ale pojawiły się komplikacje. Okazało się, że oferta zaproponowana w przetargu znacznie przewyższyła możliwości miasta. Ostatecznie obiekt przeprojektowano.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
3℃
-2℃
Poziom opadów:
2.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
23.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro