Reklama

W Misterium Męki Pańskiej na Cytadeli zagrają więźniowie

fot. Natalia Lehmann
fot. Natalia Lehmann

Jak zapewnia reżyser widowiska, które oglądają tysiące widzów, więźniowie są "starannie dobierani".

Już 24 marca, a więc w sobotę przed Niedzielą Palmową, na Cytadeli odbędzie się tradycyjne Misterium Męki Pańskiej. Już wiadomo, że w przedstawieniu udział wezmą więźniowie z Zakładu Karnego w Koziegłowach. - Zaprosiłem do gry w Misterium więźniów, żeby dać szansę osobom wykluczonym zaistnieć w społeczeństwie. Chciałem, by poczuli się częścią wielkiego wydarzenia, uwierzyli w siebie i odkryli Boga - mówi Artur Piotrowski, reżyser Misterium.

Trzech więźniów, którzy dotychczas zagrali w Misterium, nawróciło się. Jeden z nich został skazany na ponad 20 lat więzienia za poważne przestępstwa. Po udziale w spektaklu okazał skruchę i postanowił zmienić swoją postawę. Jak podkreślają twórcy Misterium, więźniowie są starannie dobierani, by nie stanowili zagrożenia dla widzów, ale też, by dać im szansę na życiową zmianę.

To już 20 Misterium reżyserowane przez Piotrowskiego. We wszystkich spektaklach udział wzięło ponad 5000 osób. Każdego roku widowisko przyciąga na Cytadelę kilkadziesiąt tysięcy widzów. Misterium rozpocznie się o 19.00 24 marca. Potrwa niespełna 1,5 godziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. To największy tego typu spektakl w Europie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.00 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro