Reklama

Po tragedii na Dębcu: minuta ciszy na sesji Rady Miasta

fot. Renata Winczewska
fot. Renata Winczewska

We wtorek w Urzędzie Miasta odbywa się sesja. Radni uczcili pamięć o ofiarach niedzielnego wybuchu podczas minuty ciszy.

Jacek Jaśkowiak na początku wtorkowej sesji przyznał, że w niedzielę wszystkie służby zareagowały prawidłowo i to w ekspresowym tempie. Podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w akcję poszukiwawczo-ratowniczą. Podsumowano też pomoc dla poszkodowanych mieszkańców. Już otrzymali od miasta po 1500 złotych na osobę, ale pieniędzy ma być więcej. Pomoc deklaruje też państwo. W poniedziałek wieczorem urzędnicy zaapelowali do przedsiębiorców o pomoc w wyposażeniu tymczasowych lokali, do których trafią osoby obecnie przebywające w hotelu na Dębcu.

Poznański Caritas poinformował, że dzięki hojności mieszkańców na pomoc dla poszkodowanych uzbierano 70 tysięcy złotych. Kolejne 50 tysięcy na ten cel przekaże sam Caritas.

Wciąż trwa zbiórka potrzebnych rzeczy dla mieszkańców kamienicy. Dary trafiają m.in. do Szkoły Podstawowej przy ul. Świętego Szczepana, do Caritasu oraz kościoła Świętej Trójcy na Dębcu. Caritas apeluje, by nie przynosić ubrań - mieszkańcy otrzymali ich już wiele. Teraz potrzebne są środki higieniczne jak żele pod prysznic, pasty do zębów oraz wszelkie inne kosmetyki codziennego użytku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
36.95 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro