Reklama
Reklama

Byłemu liderowi KOD grozi 8 lat więzienia. Miał przywłaszczyć sobie 121 tysięcy złotych

fot. PAP/Tytus Żmijewski

Prokuratura zakończyła śledztwo dotyczące byłego lidera Komitetu Obrony Demokracji Mateusza K. oraz skarbnika tej organizacji, Piotra C.

Jak informuje RMF FM, skierowany do sądu akt oskarżenia dotyczy poświadczenia nieprawdy i przywłaszczenia sobie 121 tys. zł., pochodzących m.in. ze zbiórek. Za zarzucane czyny oskarżonym grozi do 8 lat więzienia. Chodzi m.in. o faktury wystawiane przez K. "związane z rzekomo wykonanymi usługami".

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Podejrzani nie przyznali się do winy. Mateusz K. stwierdził, że zarząd KOD ustalił dla niego miesięczne wynagrodzenie w wysokości 10 tys. zł. plus podatki, które miało być wypłacane właśnie na podstawie wystawianych faktur. Z kolei według skarbnika Piotra C. lider KOD otrzymywał pieniądze za świadczenie usług informatycznych. Według śledczych te zeznania są sprzeczne z zebranymi dowodami, a sam Mateusz K. nie był technicznie w stanie wykonać usług informatycznych za jakie wystawił faktury.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro