Reklama

Do trzech razy sztuka? Kolejny przetarg na przebudowę przystanków. "Okrojony"

fot. czytelnik

To już trzeci przetarg na wybór wykonawcy prac na przystankach Most Teatralny. Poprzednie zakończyły się fiaskiem ze względu na zbyt drogie oferty.

Pierwszy przetarg Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły w październiku, a kolejny na przełomie 2017 i 2018 roku. W pierwszym nie wpłynęła żadna oferta, a w drugim oferty złożone przez zainteresowane firmy znacznie przekraczały budżet miasta. Urzędnicy chcą przeznaczyć na ten cel 1,9 mln złotych, a najtańsza oferta opiewała na 3,4 mln złotych.

Zgodnie z założeniami, po modernizacji perony przystanków Most Teatralny na trasie PST mają mieć po 45 metrów i mają się na nich pojawić wiaty przystankowe. Nowością będzie sygnalizacja świetlna przy przejściu dla pieszych przez torowisko. - Dojście do przystanku z poziomu ulicy Roosevelta realizowane będzie za pomocą dwubiegowych schodów oraz windy zlokalizowanej w części południowo-zachodniej. Od strony północno-zachodniej zaprojektowano chodnik - czytamy w dokumentacji przetargowej. Teren przystanków ma być oświetlony i objęty monitoringiem.

Początkowo planowano, że na przystankach pojawią się Tablice Informacji Pasażerskiej, ale w najnowszym przetargu z tego zrezygnowano. Zmieniły się też warunki w zakresie niezbędnego doświadczenia wykonawcy.

Czas na składanie ofert mija 20 marca. Wykonawca będzie mieć około 8 miesięcy na przeprowadzenie prac.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
1℃
-2℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
49.56 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro