Reklama

Biedronka przygotowana na wolne niedziele. Wydłużone godziny pracy i więcej pracowników przed weekendem

fot. Hasznalt/wikimedia
fot. Hasznalt/wikimedia

Duże sieci handlowe od kilku tygodni przygotowują się do zakazu handlu w niedzielę. W poniedziałek Biedronka poinformowała o zmianach, które wprowadzi w marcu.

Sieć Biedronka nie zamierza szukać sposobów na obejście nowych przepisów i zgodnie z wolą ustawodawcy zamknie swoje sklepy w niedzielę-Respektując przepisy prawa, na pierwszym miejscu jak zawsze stawiamy oczekiwania naszych klientów. Dlatego podjęliśmy konkretne działania, aby zapewnić pełną dostępność produktów i sprawną obsługę przy kasach, a dzięki temu zadbać o satysfakcję klientów podczas zakupów. Oczywiście, wszyscy będziemy się uczyli tej nowej sytuacji, dlatego w najbliższych tygodniach bardzo dokładnie będziemy analizować zachowania naszych klientów i - jeśli zajdzie taka potrzeba - wprowadzać kolejne zmiany-mówi Arkadiusz Mierzwa, kierownik ds. komunikacji korporacyjnej w Jeronimo Martins Polska.

Od marca sklepy należące do sieci będą w piątki i soboty czynne co najmniej do 22, a w niektórych przypadkach do 23, a w godzinach szczytu w te dni wszystkie kasy w sklepach będą czynne. Dodatkowo zwiększona zostanie częstotliwość dostaw przed weekendem, aby zapewnić dostępność wszystkich towarów.Rozłożeniu ruchu klientów na pozostałe dni tygodnia ma sprzyjać też organizowanie akcji promocyjnych w ciągu całego tygodnia.

Sieć szacuje, że w piątki i soboty w sklepach będzie pracowało 5 tysięcy osób więcej niż do tej pory w weekendy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
16℃
Poziom opadów:
11.7 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
7.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro