Reklama

Jeżyce: w ciągu kilku lat powstanie nawet ponad 2000 mieszkań?

Jeżyce Północ - projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego | fot. Urząd Miasta
Jeżyce Północ - projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego | fot. Urząd Miasta

Grupa Wiepofama nawiązała w tej sprawie współpracę z deweloperem.

W styczniu miasto poinformowało o planowanej budowie nowego odcinka ulicy Świętego Wawrzyńca. Pieniądze na ten cel wyłoży firma Colian, która jest właścicielem 6 hektarów w tym rejonie. Prywatny inwestor dał 10 mln złotych, a pozostałe 20 mln ma wyłożyć miasto. Pod koniec stycznia zapowiedziano też, że realizowana tu będzie wizja Nowych Jeżyc m.in. z zabudową wielorodzinną oraz usługową o maksymalnej wysokości 24,5 metra z miejscowymi przewyższeniami. Zaplanowano też park o powierzchni ponad 10 000 metrów kwadratowych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Dziś pojawiła się informacja, że deweloper Unidevelopment nawiązał współpracę z Grupą Wiepofama, dzięki której w ciągu kilku lat w rejonie ulicy Dąbrowskiego ma powstać nawet ponad 2000 mieszkań, a także lokale usługowe i biurowe. - Zgodnie z pakietem umów zawartych pomiędzy Unidevelopment, a Grupą Wiepofama deweloper przejął współkontrolę nad spółkami celowymi powołanymi w celu realizacji inwestycji przy ul.Dąbrowskiego i uzyskał w nich równorzędną pozycję korporacyjną. Dysponują one prawem użytkowania wieczystego zwartego obszaru gruntów ołącznej powierzchni około 7,5 hektara, zdostępem do sieci mediów i dróg publicznych. Zadaniem dewelopera będzie, obok podwyższenia kapitału, optymalizacja procesu inwestycyjnego wramach umowy o zastępstwo inwestorskie i komercjalizacja przedsięwzięcia. Dalsze szczegóły na temat realizacji projektu, w tym terminy prac budowlanych iszczegóły oferty zostaną zaprezentowane na dalszym etapie po ich potwierdzeniu - informują strony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro