Reklama
Reklama

Strażacy wzywani do zwierząt: do Warty wpadł pies, a bóbr "wygrzewał się" na krze

fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina / Facebook
fot. Heavy Rescue SGRT OSP Mosina / Facebook

W ostatnich dniach strażacy kilka razy interweniowali wobec zwierząt, które znalazły się na zamrożonych akwenach.

Pierwsze interwencje dotyczyły... bobrów. - 1 marca w godzinach porannych strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 dwukrotnie interweniowali na zbiornikach wodnych. Tuż przed godziną 8:00 czujni mieszkańcy zauważyli bobra, który leżał na krze lodowej i się nie poruszał. Padły podejrzenia, że przymarzł do lodu i nie może się uwolnić - wyjaśnia straż pożarna. - Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się, że bóbr jedynie "wygrzewał się" na słońcu i bez problemu mógł się poruszać. Kilka godzin później troskliwi spacerowicze ponownie zauważyli "wycieńczonego bobra" i wezwali straż pożarną. Także tym razem alarm okazał się fałszywy i po zbliżeniu się do zwierzęcia, po prostu wskoczyło do wody - dodaje. Strażacy, choć akcje okazały się niepotrzebne, chwalą czujność mieszkańców.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Do kolejnej interwencji doszło na Warcie. Strażacy z JRG nr 9 w Poznaniu, we współpracy ze strażakami z Mosiny w niedzielę wyciągnęli z wody psa. Zwierzę wpadło do rzeki i nie potrafiło się z niej wydostać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
56.53 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro