Reklama
Reklama

Wartostrada z oświetleniem i monitoringiem. Jest przetarg!

fot. Materiały przetargowe PIM
fot. Materiały przetargowe PIM

Fragment Wartostrady po stronie Starego Miasta, pomiędzy mostami Królowej Jadwigi i Bolesława Chrobrego, wkrótce doczeka się oświetlenia i kamer miejskiego monitoringu.

Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie ogłosiły przetarg na budowę systemu monitoringu wizyjnego i oświetlenia wzdłuż odcinka Wartostrady ciągnącego się od mostu Królowej Jadwigi do mostu Bolesława Chrobrego po zachodniej stronie Warty. W ramach prac wykonawca będzie musiał utworzyć sieć zasilającą lampy oraz sieć światłowodową, a także przebudowa fragment trasy rowerowej i zorganizować objazdy czy drogi tymczasowe.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Inwestycja zostanie podzielona na etapy. Zgodnie z dokumentacją przetargową, oświetlenie i monitoring najpierw pojawią się na odcinku między mostami Królowej Jadwigi i Świętego Rocha. Prace mają się zakończyć do 15 września. Drugi etap, obejmujący odcinek od mostu Świętego Rocha do mostu Chrobrego ma potrwać maksymalnie do 30 września. Całość ma się zakończyć do 31 października.

Firmy zainteresowane udziałem w przetargu mają czas na złożenie oferty do 16 marca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro