Reklama
Reklama

Tragedia na Dębcu: tunel w sąsiedztwie bezpieczny? "Nie mamy sygnałów o szkodach"

fot. Rafał Durczak
fot. Rafał Durczak

Do naszej redakcji docierają pytania o stan tunelu w ciągu ulicy Czechosłowackiej, który znajduje się w sąsiedztwie zniszczonej kamienicy.

- Być może już ktoś pomyślał, aby to sprawdzić, ale w obliczu tragedii jaka się wydarzyła niekoniecznie mógł być na to czas. Obok gruzowiska po wybuchu kamienicy znajduje się tunel, o którym ostatnio pisaliście, że już wychodzą wady. Korzystam z niego codziennie, dziś jadąc do pracy zauważyłam uskok czy wybrzuszenie, którego wcześniej nie było - napisała do nas Martyna.

Prezes Poznańskich Inwestycji Miejskich przyznaje, że PIM nie mają żadnych sygnałów o jakichkolwiek szkodach, które miałyby się pojawić w tunelu w wyniku niedzielnego wybuchu. - Obiekt jest obecnie badany w związku z podniesieniem się płyty w samym tunelu i jeśli coś miałoby być na rzeczy, to z pewnością zostanie to wychwycone - zaznacza Paweł Śledziejowski.

Już w ubiegłym tygodniu pisaliśmy o problemach w stosunkowo nowym (bo mniej więcej rocznym) tunelu w ciągu ulicy Czechosłowackiej. Zapadł się tu fragment jezdni, w niektórych miejscach z murów oporowych wylewała się woda. Zapowiadano, że prace naprawcze zostaną wykonane, gdy poprawi się pogoda. Tunel przebadano też georadarem. To wykonawca obiektu, firma Strabag, ma się zająć usunięciem usterek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro