Porażka Kolejorza, zadecydował kontrowersyjny karny. Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1

Lech Poznań zagrał bodaj najlepszy mecz w tym roku, ale to nie wystarczyło, żeby wywieźć punkty ze stolicy. Legia Warszawa zapewniła sobie zwycięstwo po trafieniu z rzutu karnego.

Oba zespoły przystąpiły do spotkania osłabione, ale większe powody do narzekania miał Nenad Bjelica. W jego drużynie zabrakło m.in. Darko Jevticia i Emira Dilavera, a Oleksij Chobłenko zasiadł na ławce tylko w celach towarzyskich, ponieważ uraz uniemożliwiał mu grę.
Już w drugiej minucie lukę w obronie Lecha znalazł William Remy, a jego prostopadłe podanie świetnie wykorzystał Marko Vesović i dał Wojskowym prowadzenie.

Po straconym golu Kolejorz potrzebował chwili na dojście do siebie. W 15. minucie mogło być 1:1, ale Arkadiusz Malarz wykazał się świetnym refleksem po strzale Nikoli Vujadinovicia.

W pierwszej połowie żaden zespół nie grał wielkiego meczu, mimo to okazji bramkowych nie brakowało. Ze strzałami lechitów dobrze radził sobie jednak Malarz, a Jasmina Buricia po groźnym uderzeniu Miroslava Radowicia wyręczyły poprzeczka i słupek.

Po przerwie Legia była zbyt rozluźniona, a Kolejorz zamierzał za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Bardzo aktywny byli Mihau Radut i Radosłw Majewski, którzy udane zagrania przeplatali z prostymi błędami. W pewnym momencie bramka Malarza była wręcz oblężona, ale doświadczony golkiper nie dawał się zaskoczyć.

Ofensywna gra Lecha skutkowała odkryciem się i kontrami Legii. Miejscowi zmarnowali jednak dwie dogodne okazje, co w końcu się zemściło. Radut zabawił się w polu karnym z Arturem Jędrzejczykiem, wyłożył piłkę Gytkjaerowi, a ten zdołał wepchnąć ją do bramki.

Po bramce Lech nadal dominował, Legia opierała się z kolei na szybkich kontratakach.Obu drużynom nieco brakowało precyzji, mimo to kolejne gole wisiały w powietrzu.

Losy meczu przesądziła sytuacja z 84. minuty. Walczący z rywalem Wołodymy Kostewicz przypadkowo zagrał ręką we własnym polu karnym. Arbiter Szymon Marciniak ocenił to jednak jako przewinienie i wskazał na 11. metr, a chwilę później na listę strzelców wpisał się Michał Kucharczyk.

Do ostatniego gwizdka lechici dzielnie walczyli o wyrównującą bramkę, nie zdołali jednak odrobić straty i znów wracają z wyjazdu na tarczy.

Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (1:0)

Legia: Malarz - Jędrzejczyk, Astiz, Pazdan, Hlousek, Remy, Vesović (Kucharczyk 61"), Mączyński, Radović (Szymański 80"), Hamalainen, Eduardo (Niezgoda 70")

Rezerwowi: Cierzniak, Cafu, Kucharczyk, Niezgoda, Pasquato, Kopczyński, Szymański

Lech: Burić - Gumny, Vujadinović, Janicki, Kostewicz (Jóźwiak 87"), Radut (Klupś 90"), Gajos, Trałka, Majewski, Situm, Gytkjaer

Rezerwowi: Putnocky, De Marco, Barkroth, Chobłenko, Jóźwiak, Klupś, Tomasik

Bramki: Vesović 2", Kucharczyk 86" (karny) - Gytkjaer 63"

Kartki: Jędrzejczyk 24" (żółta), Eduardo 37" (żółta),Trałka 69" (żółta), Vujadinović 74" (żółta), Astiz 90" (żółta)

Sędzia: Szymon Marciniak

Legia Warszawa
2:1
90:00 00:00
90
Koniec spotkania. Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1. Bramki: Vesović, Kucharczyk - Gytkjaer
90
Nie ma gola! Ale będzie jeszcze rzut rożny
90
Rzut wolny dla Lecha tuż przed polem karnym. Minął już doliczony czas gry...
84
Kostewicz zagrał piłkę ręką, ale uczynił to przypadkowo. Będzie interwencja VAR?
84
Rzut karny dla Legii!!
83
Majewski kopnął w głowę... Gumnego. Młody obrońca za chwilę powinie dojść do siebie
75
Szybka akcja Legii, dośrodkowanie Kucharczyka, Niezgoda uderzał głową, ale bardzo niecelnie
63
Radut wpadł w pole karne, minął rywala, wyłożył piłkę Gytkjaerowi, a ten piszczelem posłał ją do siatki. 1:1
57
Błyskawiczna kontra Legii, Hlousek był już w polu karnym, ale źle podał i Gajos wybił piłkę
50
Stały fragment bez pożytku dla Legii, podobnie jak poprawkowe dośrodkowanie Radovicia
45
Koniec pierwszej połowy spotkania. Legia Warszawa - Lech Poznań 1:0. Bramka: Vesović
45
Kostewicz zagrywał w pole karne Legii, dobrze jednak interweniowali obrońcy Legii
43
2 minuty do końca pierwszej połowy